Olaszország - Görögország 77-67 (21-13, 20-11, 17-23, 19-20)

Valencia, Pabellon Municipal Fuente de San Luis
Zupancic, Teixeira, Stan (Casinha)

Olaszország: Bestagno 9, Carangelo 9/3, andalasini 11/6, Pan 7/3, Andre 8. Csere: Keys 4, Romeo 9/3, Cinili 3, Attura 4, Cubaj, Penna 13/9.

Görögország: Stamolamprou 23/9Nikolopoulou 5/3, Sotiriou 3/3, Spanou 13/6, Fasoula 7. Csere: Bosgana 13/6, Alexandri, Pavlopoulou, Tsineke 3/3, Diela.

Az Európa-bajnokság D-csoportjában Olaszország 77-67-re győzte le Görögországot. A csoport első helyét a szerbek már korábban bebiztosították. Az olaszok lettek a másodikak, Montenegró a harmadik és Görögország búcsúzott.

Az olasz gárda viszonylag hamar egyértelművé tette fölényét az összecsapáson. Az első negyed végére 21-13-ra léptek el. A második szakaszban tovább nőtt a differencia a felek között. A félidőben már 41-24 állt az eredményjelzőn. A harmadik negyed első két találatát is az olaszok szerezték, akik ezzel 45-24-nél kialakították az egész mérkőzés legnagyobb különbségét.

A görögök egy pillanatig nem adták fel és egy 19-2-es futással 47-43-ra felzárkóztak. A harmadik negyed hajrájában azonban újra elléptek 10 ponttal az olaszok, de még ez sem bizonyult döntőnek. A záró szakaszban is akadt a görögöknek egy felzárkózásuk. Két és fél perccel a vége előtt 70-67-re jöttek vissza. Ez volt a legszorosabb állás. Többször ugyanis már nem találtak be és olaszok így hozták a kötelezőt.