Olaszország: Honti Katáék 48 pontos gyõzelme

:

:

Az Olasz bajnokság 10. fordulóját rendezték vasárnap kora este. A Famila Schio a kiesés elkerüléséért küzdõ Orvieto-t 93-45-re ütötte ki. A Trieszt újabb vereséget szenvedett, de Vida Anna csapata 54 pontjából 23-at jegyzett.

A Schiora nem várt nehéz feladat az Orvieto ellen, így a csütörtöki Euroliga vereség után Miguel Mendez tudta pihentetni húzóembereit. Egy negyed után 25-4, a félidõben 44-16 állt az eredményjelzõn. 20 perc után Honti Kata úgy jegyzett 7 pontot, hogy nem hibázott dobást: 3 mezõnykísérletébõl 3 volt sikeres és az egy büntetõjét is értékesítette. A 93-45-ös siker alkalmával a magyar játékos végül 25 percet töltött a pályán és 9 pontig jutott.

A nap másik magyar érdekeltségû találkozóján a Calligaris Triestina az Umana Venezia együttesétõl hazai pályán 91-54-es vereséget szenvedett. A triesztiek ezzel 1/9-es mutatóval utolsók a tabellán, de Vida Anna továbbra is remekül teljesít. Ezúttal 37 perc alatt 23 pont, 4 lepattanó és 3 gólpassz került a neve mellé.

Passalacqua Ragusa – C.U.S. Cagliari 72 – 63
Famila Wuber Schio – Ceprini Costruzioni Orvieto 93 – 45
Calligaris Triestina – Umana Venezia 54 – 91
Lavezzini Parma – Acqua&Sapone Umbertide 58 – 72
Pallacanestro Vigarano – Saces Mapei Coconuda Dike Napoli 75 – 59
Gesam Gas Lucca – Carispezia V. La Spezia 58 – 75
Techmania Battipaglia – Fila San Martino Di Lupari 70 – 67