Olaszország lesz az ellenfelünk a nyolcaddöntõben

:

:

A legjobb nyolc közé jutásért Olaszországgal mérkõzik a magyar válogatott kedden. A B-csoport záró mérkõzésén az olaszok 68-61-re legyõzték Szlovákiát és ezzel õk szerezték meg annak a négyesnek a második helyét.

Fotó: FIBA

Fotó: FIBA

Az olaszokkal már nem volt ott Laura Macchi, akit a kora délutáni órákban Milánóban megmûtöttek a szombaton elszenvedett állkapocs törése miatt. Az elsõ negyedben nem alakult ki nagy különbség a két csapat között: 12-10-es szlovák vezetés után 6-0-val zárták a játékrészt az olaszok. A 16-12-rõl induló második etapban úgy nézett ki, hogy a legjobbját Zuzana Zirkovát pihentetõ szlovák csapatot bedarálja az olasz. Már 33-25-re is elmentek, de a szlovákok a félidõre 33-30-ra felzárkóztak.

A harmadik negyed bizonyult döntõnek. Az olaszok 9-2-vel kezdték a meccset és ezzel 42-32-es elõnyre tettek szert. Ezt követõen 9-12 pont között állt be a találkozó. Mindkét csapat olyan intenzitással játszott, hogy mindent ne adjon ki magából a keddi folytatás elõtt. A záró szakasznak 55-43-ról futottak neki a felek. Ebben a periódusban 61-54-nél volt a szlovákoknak egy felzárkózásuk, de az olasz szakmai stáb idõkéréssel rendezte a soraikat. Ezt követõen pedig 7-10 pontos különbséget õrizve lezárták a meccset.

Szlovákia – Olaszország 61-68 (12-16, 18-17, 13-22, 18-13)