FIBA 3x3 olimpiai selejtező
Magyarország, Debrecen

Olaszország: Raelin D'Alie 4, Chiara Consolini 4, Giulia Rulli 2, Sara Madera 3.

Magyarország: Papp Dia, Theodoreán Alexandra, Medgyessy Dóra 2, Cyesha Goree 10.

A debreceni 3×3-as olimpiai selejtező döntőjében Olaszország 13-12-re legyőzte Magyarországot. Ezzel az olasz válogatott szerezte meg az utolsó kiadó helyet a tokiói olimpia 3×3-as női kosárlabda tornájára.

A debreceni közönség egészen fantasztikus hangulatot varázsolt a fináléra, melyet Medgyessy Dóra és Chiara Consolini kosárváltása vezetett fel. Ezt követően Cyesha Goree volt eredményes. A következő két percben azonban nem találtak be a csapatok, érződött a tét. Végül 2-1-es állásról érkezett el az első megszakítás. Miután folytatódott a mérkőzés, Cyesha Goree talált be, de nem telt el 30 másodperc és két villanással 3-3-nál egyenlített riválisunk.

Öt és fél perc volt hátra a döntőből, amikor Cyesha Goree duplájával 5-3-ra elléptünk. Az olaszok viszont nem hagyták leszakítani magukat, 1+1-es megoldással a következő akcióból egyenlítettek. Óriási küzdelem folyt a pályán, gyűltek a faultok is mindkét oldalon. Újabb másfél percre befagyott az eredmény 5-5-nél. A második megszakításhoz érkezve azonban Goree megtörte ezt a kosárcsendet. Lélektanilag is kulcsfontosságú volt, hogy a szusszanásnyi pihenőre 6-5-ös előnnyel fordulhattunk.

Miután visszatértek a csapatok a pályára, Goree módosította 7-5-re az állást. Olasz találat után ismét Goree érkezett. Nem csökkenhetett egy pillanatra sem a koncentráció, mert 8-6 után az olaszok pillanatok alatt egyenlítettek. Rendkívül fordulatos, drámai percek következetek. A 2018-as világbajnokság MVP-je Rae Lin D’Alie ellen szabálytalankodtunk. Két büntetője célt ért, amivel 10-8-ra fordított riválisunk. Medgyessy ellen az olaszok faultoltak. Egy büntetőt értékesített, amivel 10-9-re feljöttünk. Goree révén utolértük ellenfelünket, de büntetővel újra az olaszok kerültek előnybe. Goree viszont 11-11-nél ismét egyenlített.

Az utolsó perchez közeledtek a csapatok, melyek minden elismerést megérdemeltek a pályán mutatott hősies küzdelemért. Döntőnek tűnt, hogy melyik fél szerez újra előnyt. Ezek végül az olaszok lettek, de 15 másodperccel a vége előtt Cyesha Goree révén 12-12-nél egyenlítettünk. Gyakorlatilag egy támadásnyi idő maradt hátra. Rae Lin D’Alie ragadta magához a labdát. Felvállalta a döntő dobást az olaszok 3×3-as ikonja és egy mértani pontosságú középtávoli találattal 13-12-re megnyerte a mérkőzést csapatának. Drámai küzdelem után a grazi selejtezőhöz képest sokat fejlődő Olaszország végzett a debreceni olimpiai selejtező élén és ezzel megszerezte az utolsó kiadó helyet a tokiói ötkarikás játékok 3×3-as tornájára.