Olaszországgal lett teljes az elõdöntõk mezõnye

:

:

A Sopronban zajló U20-as A-divíziós Európa-bajnokság negyedik negyeddöntõje során Olaszország 70-42-re legyõzte Portugáliát. Ez azt jelenti, hogy Szerbia – Olaszország elõdöntõt rendeznek. Az 5-8. helyért pedig Portugáliával mérkõzik a magyar válogatott.

A portugál csapat 12 percen át tudta tartani a lépést a lényegesen jobb erõkbõl álló és jobb szerkezetû riválisa ellen. Az elsõ szakasz végén 20-15-re vezettek az olaszok, majd a második etapban még 22-18-ig felzárkóztak a portugálok. Innen azonban a félidõig 14-5-ös sorozatot csinált Sandro Orlando együttese és ez döntõnek bizonyult.

A 36-23-as félidõt követõen a harmadik etapban a 20 egységet is elérte a differencia. A 48-29-rõl induló záró szakaszban már mindkét szakmai stáb az elõttünk álló hétvége fontos meccseire koncentrált. A kevesebb lehetõséget kapó játékosok is pályára léphettek. Gyorsan nõtt az olaszok elõnye, akik 70-42-es sikerrel kerültek a négy közé.

Az olasz csapatban ketten is dupla-duplát értek el, Olbis Futo Andre 12 ponttal és 15 lepattanóval, míg Lorela Cubaj 10 ponttal és 10 lepattanóval zárt.

Olaszország – Portugália 70-42 (20-15, 16-8, 12-6, 22-13)