Óriási csatában két ponttal verte a DVTK a Ceglédet

:

:

Az Aluinvent DVTK 71-69-re legyőzte a VBW CEKK Ceglédet a hazai élvonal második fordulójában.

Katerina Sotiriou és Révész Luca találatinak köszönthetően 5-0-val kezdett a Cegléd. Az első negyedben jellemzően előrébb jártak a vendégek. A legnagyobb különbséget 12-5-nél regisztrálhattuk. A játékrészt végül Aho Nina triplája zárta, amivel 17-16-ra felzárkózott a DVTK. Ezt követően Medgyessy Dóra büntetői a második negyed elején rögtön vezetéshez is juttatták a hazaiakat. Ez a szakasz egyértelműen a DVTK-nak sikerült jobban. Amikor a félidő hajrájában Medgyessy triplája célt ért, már 33-21-re ment Földi Attila együttese. A folytatásban faragott hátrányából a CEKK, de a nagyszünetre így is 7 pont megmaradt a hazai előnyből.

A 35-28-as félidőben a statisztikán azt láthattuk, hogy hazai oldalon a 9 pontos Medgyessy, a ceglédieknél a 10 egységnél járó Sotiriou a legeredményesebb. A DVTK 25-20-ra vezetett a lepattanókban és több gólpassza volt. Ugyanakkor 12 eladott labdát is rögzítettek a hazai statisztikai lapra.

A harmadik negyedben hét percen át 10-12 pontos vezetést őrzött a DVTK. Végül 50-40 után Mariona Ortiz két triplájával kezdte meg a felzárkózást a Cegléd. A záró szakasznak 56-50-ről futottak neki a felek. Ebben a tartományban, tehát 4-6 pont között állt be a differencia. A Cegléd végig látótávolságban követte a hazaiakat és az utolsó perchez közelítve 66-66-nál egyenlítettek is. Szoros végjáték alakult ki, ahol végül a DVTK Vukov Szonja triplájával vette vissza a vezetést. Medgyessy Dóra büntetőivel öt pontra nőtt a differencia, de egy triplával az utolsó másodpercekig nyílttá tette a meccset a CEKK.

Aluinvent DVTK – VBW CEKK Cegléd 71-69 (16-17, 19-11, 21-22, 15-19)

Aluinvent DVTK: Medgyessy Dóra 15/3, Kristine Vitola 13, Vukov Szonja 12/9.

VBW CEKK Cegléd: Katerina Sotiriou 25/9, Mariona Ortiz 15/9, Bozóki Bettina 8/3.

Fotó: DVTK.eu