Óriási fordulatok után nyert a Csata a TFSE otthonában

TFSE-MTK - Ludovika-FCSM Csata 67-76 (11-21, 16-13, 21-11, 19-31)

Söjtöry T., Minár L., Lengyel Á. (Sarkadi-Nagy Á.)

TFSE-MTK: Theodoreán 5, Jenkins 14/6, Németh 4, Király 6/6, Dúl 18/3. Csere: Süle 10/6, Herman 2, Tapley 1, Szeitl, Pavel 7/3, Burján.

Ludovika-FCSM Csata: Horváth 13/9, Lelik 18/12, Zele 11/3, Gyöngyösi 4, Dean 17. Csere: Strausz, Hegedűs 2, Toman 5/3, Böröndy 6/3.

Fotó: TFSE-MTK

A bajnokság 19. fordulójából pótolt összecsapáson a Ludovika-FCSM Csata 76-67-re múlta felül a TFSE-MTK együttesét.

Chanise Jenkins és Japreece Dean kosárváltása vezette fel a szerdai játéknap záró mérkőzését. Gyorsan magához ragadta a kezdeményezést a Csata, Horváth Bernadett és Lelik Réka találataival négy perc elteltével 7-2-re vezettek a vendégek. A folytatásban 3-5 pont között őrizte előnyét Tursics Krisztián együttese. 11-7 után Toman Petra triplájával már 7 egységgel járt előrébb a Csata. Ekkor Magyar Bianka időt kért. A folytatásban azonban 18-8-nál kétszámjegyűre ugrott a differencia. A negyed végén Böröndy Vivien triplájával 21-11-re ment a vendég-gárda. A második etap elején Toman Petra 23-11-re módosította az eredményt. A TFSE első találatát Király Andrea triplája jelentette ebben a szakaszban. Erre azonnal érkezett Gyöngyösi Janka válasza, de Király újabb hármasa után 25-17-nél Tursics Krisztián időt kért.

A rövid eligazítást követően a Csata összességében stabilan őrizte előnyét. 30-19 után Elly Pavel és Chanise Jenkins szépített, de 7 pontnál közelebb nem került a TFSE. A félidő végjátékában Chanise Jenkins kisebb sérülés miatt kiesett a hazaiaktól. Ezt követően Hegedűs Janka és Dúl Panka találatait jegyezhettük fel. A nagyszünetben 34-27 állt az eredményjelzőn. A Csata legeredményesebbje a 10 pontos Japreece Dean volt, a TFSE-nél Dúl Panka járt 7 egységnél. A harmadik negyedet Németh Alma duplája indította, amire Lelik Réka triplával felelt. 37-29 után a visszatérő Chanise Jenkins és Süle Krisztina volt eredményes távolról. A TFSE ezzel 37-35-re felzárkózott. Fordulatokból nem volt hiány, hiszen innen újra megugrott 41-35-re a Csata. A harmadik negyed második fele mégis a hazaiaknak sikerült jobban. Előbb 41-40-nél, majd 43-42-nél és 45-44-nél is egy pontra zárkóztak fel.

A játékrész utolsó percében 46-45-nél fordított a TFSE. Dúl Panka keze büntetőknél nem remegett meg, így végül 48-45-ös hazai előnyről futottak neki az utolsó 10 percnek a csapatok. A záró etapot Chanise Jenkins hármasa indította, melyre azonnal válaszolt Lelik Réka. Ezzel megtörve a hazaiak 16-3-as futását. A Csata rendezte sorait és kevesebb, mint három perc telt el, amikor 54-53-nál már újra magához ragadta a vezetést. Fej-fej mellett haladtak a csapatok. Újabb triplát jegyezhettünk fel Lelik Rékától, Süle Krisztinától és Horváth Bernadettől. Amikor a Csata irányítója betalált, 60-58-ra módosult az állás. Közel öt perc volt vissza és innentől végig a higgadtabb, pontosabb vendégek jártak előrébb. Lelik Réka negyedik triplája 67-62-re alakította az eredményt. Dúl Panka hármasa még visszahozta a hazai esélyeket, de Horváth Bernadett azonnal válaszolt szintén távolról. A különbség 3-5 pont között mozgott, mely a mérkőzés végi büntetőzéseknél ugrott meg. A Csata óriási küzdelemben 76-67-es győzelmet aratott.