Oroszország - Szlovénia 93-75 (28-13, 21-16, 25-25, 19-21)

Strasbourg, Rhenus Sport
Kalpakas, Salins, Kukelcik (Bodrogváry)

Oroszország: Musina 19/6, Vadeeva 15/3, Shilova 7, Komarova 20/12, Levchenko 4/3. Csere: Kurilchuk, Goldyreva 2, Ogun 2, Glonti 9/6, Shtanko 10/9, Shabanova 5/3.

Szlovénia: Lisec 19/6, Oblak 12, Friskovec 5/3, Evans 21/3, Baric 11. Csere: Kroselj, Senicar, Gorsic, Prezelj 2, Jakovina 3/3, Debeljak 2, Trebec.

Az Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében Oroszország 93-75-re legyőzte Szlovéniát és kivívta a nyolc közé jutást. A negyeddöntőben Belgium lesz a riválisa.

A fiatal orosz gárda kiemelkedően legjobb mérkőzését játszotta. Már az első perctől kezdve dominált, miután 9-2-vel kezdtek. Gyors időkérést követően még 12-8-ra felzárkózott Szlovénia. Ennél közelebb azonban nem kerültek, az első negyed végére 28-13-ra elszakadtak az oroszok. Négy percet kellett várni és a második negyedben a 20 pontot is elérte a differencia, ami a félidőig megmaradt a felek között. 20 perc után 49-29-es állást regisztrálhattunk. Az első félidőben már 18 értékesített mezőnykosárnál jártak az oroszok, akiknél a 12 egységig jutó Elizaveta Komarova volt a legeredményesebb.

A harmadik negyed első felében is 20 pont felett járt a különbség. Szlovéniának egy fellángolása akadt, amikor 61-36 után 15-5-ös futással 66-51-re felzárkóztak. Ennél a 15 pontnál közelebb azonban nem kerültek. A 74-54-ről induló záró szakaszban már végig 20 pont környékén mozgott az orosz előny. A 93-75-ös orosz siker alkalmával Elizaveta Komarova végül 20 ponttal zárt. Raisa Musina 19 ponttal és 14 lepattanóval dupla-duplát ért el. A szlovén gárda legeredményesebbje a 21 pontos Shante Evans lett.

Zala Friskovec 25 és fél perc alatt 5 pontot, 1 lepattanót és 1 gólpasszt jegyzett.