Puerto Rico - Oroszország 68-102 (11-22, 22-20, 12-31, 23-29)

Santo Domingo, Palacio de los Deportes
Anaya Freile, Alcaraz Moreno, Mendoza Holgado

Puerto Rico: O'Neill 7/3, Rosado, Guirantes 10, Guirantes 27/3, Quinones 17/6. Csere: Jones 5/3, Roma, Hilaire 2.

Oroszország: Musina 20/3, Goldyreva, Frolkina 13/9, Komarova 18/12, Maiga 10. Csere: Ogun, Kozik 12/12, Repnikova, Glonti 18/9, Levchenko 11/9.

Hétfőről keddre virradóra Santo Domingóban Oroszország 102-69-re kiütötte Puerto Ricót és ezzel megszerezte az utolsó kiadó helyet a 2022-es, Sydneyben megrendezésre kerülő világbajnokságra.

Klasszikus értelemben vett sorsdöntő mérkőzést vívott a Dominikai Köztársaság fővárosában Oroszország és Puerto Rico. Nagyon egyszerű volt a képlet a feldobás előtt, a győztes kvalifikálta magát. Az oroszok gyorsan érvényesítették fölényüket. Már az első negyedben kétszámjegyűre nőtt a differencia. 10 perc után 22-11-re vezetett az európai gárda.

A második negyedben 27-23-nál akadt egy felzárkózása Puerto Ricónak. Ekkor úgy nézett ki, hogy akár szorosabb is lehet csata. Innen azonban a félidőre 42-33-ra elszakadt Oroszország. A harmadik negyedben pedig már nem adtak ilyen esélyt riválisuknak. 67-38-nál 25-5-ös szériában voltak. A záró szakasznak 73-45-ről vágtak neki az oroszok, akik a 100 szerzett pontot is átlépték.

Végül 102-68-as sikerrel lépett tovább Oroszország és így készülhet a 2022-es világbajnokságra. Raisa Musina 20 ponttal és 17 lepattanóval zárt, míg  Elizaveta Komarova és Nina Glonti 18-18 pontot szerzett. Puerto Rico legeredményesebbje a 27 egységig jutó Jazmon Gwathmey lett.