ORV: Magabiztos gyõzelem Csehország ellen

:

:

A magyar válogatott vasárnap délelõtt Csehország ellen zárta szereplését a lengyelországi Zyrardowban zajló Olimpiai Reménységek Versenyén. A magyar csapat 74-60-as sikert ünnepelhetett.

A szombat esti lengyelek elleni találkozó után nem sok idõ maradt a regenerálódásra. Vasárnap délelõtt már ismét pályára kellett lépnie a magyar csapatnak, mely továbbra sem számíthatott Studer Ági játékára. Az ellenfél az elsõ két mérkõzését egyaránt 1-1 ponttal elveszítõ cseh válogatott volt.

Fáradtság egyáltalán nem érzõdött a lányokon a mérkõzés elején. Nem telt el 3 perc és 10-3-as magyar elõnynél már cseh idõkérés következett. 16-6-nál 10 ponttal is vezettek a mieink, de ezt követõen riválisunk megkezdte a felzárkózást. 22-20-nál 2 egységre olvadt a differencia. Az elsõ negyed Pusztai duplájával zárult.

A 24-20-ról induló második szakaszban fej-fej mellett haladtak a csapatok. Két cseh tripla is behullott a gyûrûbe, amivel 29-28-nál fordítottak. Ekkor Magyar Gergely idõt kért. A csehek csak faultok árán tudták akadályozni Kiss Virágot, aki azonban mind a 6 büntetõjét értékesítette. A félidõ végén pedig egy palánk alatti befordulásból is eredményes volt, amivel 40-37-es elõnyre tett szert a magyar válogatott. Kiss Virág a szünetben 19 pontnál tartott és végül 32 pontnál állt meg.

A harmadik negyed utolsó 3 percében 48-48 után egy 11-0-s szériával sikerült ellépni a csehektõl. Riválisunk összesen 6 percig nem talált be és ez idõ alatt 65-48-ra módosult az állás, amivel eldõlt a gyõztes kiléte. A magyar csapat 48%-al dobott mezõnybõl és 40-34-re nyerte a lepattanókért folytatott csatát. Kiss Virág ponterõs játéka mellett Pusztai Petra is 17 egységig jutott.

Magyarország – Csehország 74-60 (24-20, 16-17, 19-11, 15-12)