ORV: Nem sikerült a bravúr a házigazda lengyelek ellen

:

:

Szombaton folytatódott Zyrardowban az Olimpiai Reménységek Versenye. A magyar U16-os válogatott 80-59-es vereséget szenvedett a házigazda Lengyelország együttesétõl.

A pénteki mérkõzésen agyrázkódást szenvedõ Studer Ági nélkül várták a lengyelek elleni találkozót a mieink. Nagyon jól kezdett a magyar csapat és 8-8 után az elsõ szakasz hajrájában egy 9-2-es szériával 17-10-re sikerült ellépni. A második negyed elejét is Magyar Gergely együttese uralta és 23-13-nál már a 10 pontot is elérte az elõny. A válogatottunk lendülete 29-19-ig tartott. Ezt követõen a lengyel csapat két triplája is utat talált a gyûrûbe és a félidõ hajrájára fokozatosan elfogyott az elõny. Az elsõ 20 perc végén 34-33-ra vezettek a hazaiak.

A harmadik negyed rögtön két kihagyott büntetõvel indult. Ez az egész mérkõzésre jellemzõ volt, a 27 büntetõjébõl mindössze 11-et értékesített a magyar csapat. Eközben hazai oldalon szinte minden beesett. 39-38 után egy 20-5-ös szériával a harmadik etap hajrájára 59-43-ra szakadt el a lengyel alakulat. A záró szakasz 59-45-rõl indult. A faultok is gyûltek a mieinknél, végül Czukor Dalma, Doktor Anna és Foitl Mili is a kipontozódás sorsára jutott. A végjátékban már 20 pont felett állandósult a differencia. A magyar csapat legeredményesebbje a 13 pontot és 9 lepattanót jegyzõ Kiss Virág volt.

Magyarország – Lengyelország 59:80 (17:10, 16:24, 12:25, 14:21)