Õrzi veretlenségét a Fenerbahce

:

:

Szerdán teljes fordulót bonyolítottak le a nõi kosárlabda EuroLigában. A Pécs kassai és a Sopron jekatyerinburgi vereségérõl már beszámoltunk. Most következzen a teljes nemzetközi összefoglaló.

Az A-csoportban a Pécs-Kassa rangadón kívül a Mondeville és a veretlen Taranto összecsapása emelkedett ki. A találkozón az évadot remekül kezdõ olaszok lendültek bele hamarabb és 8 perc után már 6 ponttal vezettek. A gyorsan megszerzett itáliai elõnybõl az elsõ negyed végére csak 3 pont maradt, majd a szünetben 34 – 30-ra már a franciák jártak elõrébb. A harmadik negyedben 1 ponttal növelte elõnyét a Mondeville, így 50-45-rõl indult a záró felvonás. A negyedik szakaszban egyértelmûvé tették a mérkõzést a gallok. Már 9 ponttal is elléptek, a vége pedig 64-59 lett. A gyõztes csapatból a 19 pontot és 16 lepattanót szerzõ Berezhynska emelkedett ki.

A hatos harmadik meccsén a Krakkó könnyedén verte a Rigát. A lengyelek mindegyik negyedet megnyerték, 10 perc után 23-7-re, a szünetben 48 – 24-re vezettek. A különbség a harmadik negyedben 40 pont fölé nõtt, a vége pedig 89-48 lett. A Krakkóban a 25 pontig jutó Erin Phillips parádézott.

Wisla Can-Pack Krakkó – TTT Riga 89 : 48 (23:7) (25:17) (21:6) (20:18)
Good Angels Kassa – Pécs 2010 75 : 57 (23:22) (17:14) (11:13) (24:8)
Mondeville – Cras Basket Taranto 64 : 59 (16:19) (18:11) (16:15) (14:14

A B-csoportban a Sopron jekatyerinburgi fellépésén túl érdekesnek ígérkezett a Fenerbahce-Gdynia összecsapás is. A találkozó, mint minden Fenerbahce mérkõzés, pontparádéval indult. A török együttes világsztárjai 10 perc alatt 27 pontot szorgoskodtak össze. Ezúttal azonban az ellenfelük is felvette a mérkõzés ritmusát, miután 23 pontot termeltek egy negyed alatt. A szoros elsõ szakasz után a második etap eredménye 33-16 lett, azaz a szünetben 60 – 39-re ment a Fenerbahce. Az elsõ félidõben Diana Taurasi remekelt a törökök sztárjai közül, miután a félidõig 22 pontot termelt. A harmadik és negyedik negyedre látványosan visszavett a Fener, de a vége így is 107-84 lett. A török csapatból Taurasi neve mellé végül 25 egység került, de Matovics 24, illetve Penny Taylor is 21 ponttal vette ki a részét a sikerbõl. Vajda Anna 10 percet kapott, ez idõ alatt pontot nem szerzett.

A hatos harmadik mérkõzése, a Rivas Ecopolis gospici vendégjátéka két negyed után eldõlt. Az elsõ 10 perc végén 1 ponttal, 17-16-ra még a horvátok vezettek. A második szakaszt azonban 14 ponttal a madridiak nyerték. A folytatásban sem csökkent a különbség, a negyedik negyed 52 – 69-rõl indult, a lefújás pillanatában pedig 75-92 állt az eredményjelzõn. A Rivas Ecopolisban Dewanna Bonner lejátszotta elsõ komoly mérkõzését, miután 30 ponttal és 13 lepattanóval járult hozzá csapata sikeréhez.

UMMC Jekatyerinburg – MKB Euroleasing Sopron 80 : 61 (26:17) (18:15) (15:10) (21:19)
Gospic Croatia Osigurange – Rivas Ecopolis 75 : 92 (17:16) (13:27) (22:26) (23:23)
Fenerbahce – Lotos Gdynia 107 : 84 (27:23) (33:16) (26:25) (21:20)

A C-csoportban rendezték kedden a forduló nyitó mérkõzését, melyen a Prága könnyedén nyert Kaunasban. Szerdára így két mérkõzés maradt. Az eddig már két vereséget is elkönyvelõ és emberemlékezet óta elõször negatív mérleggel (1/2) álló Szpartak Moszkva a Tarbes gárdáját fogadta. A találkozó a 27-10-es elsõ negyeddel eldõlt. A szünetre ugyan nem tudta növelni elõnyét a címvédõ (42-25), de a harmadik negyed végén már 30 pont felett (68 – 37) volt a differencia, a vége pedig 87-55 lett. A moszkvaiaknál a 24 pontot szerzõ Lauren Jackson remekelt.

A negyedik fordulóban immár negyedik gyõzelmét ünnepelhette a Salamanca. A spanyolok a Galatasarayt verték méghozzá 86-59 arányban. Bántóan egyoldalú volt a találkozó. Az elsõ negyed után 23-13 állt az eredményjelzõn, a szünetben pedig már 19 ponttal ment a Salamanca. A gyõztes csapatból az egyre inkább beérõ Alba Torrens emelkedett ki 18 pontjával, de Sancho Lyttle dupla duplája (14 pont, 17 lepattanó) is kiemelést érdemel.

Szpartak Moszkva – Tarbes 87 : 55 (27:10) (15:15) (26:12) (19:18)
Salamon – Galatasaray 86 : 59 (23:13) (20:11) (22:21) (21:14)

A D-csoportban folytatta menetelését a valenciai pofon után egyre jobban magára találó Bourges. Pierre Vincent együttese ezúttal a Brno otthonában diadalmaskodott. Az elsõ negyedben 7 pontos elõnyre tettek szert a hazai pályán játszó csehek, de ezt a folytatásban nem tudták megõrizni. Szívós munkával a harmadik negyed végére 54 – 51-re zárkóztak fel a gallok. A negyedik szakaszban Kaltsidou vezetésével fokozatosan átvette az irányítást a Bourges és a végjátékban már nem volt kérdéses a gyõztes kiléte. A Bourges csapatából Joens és Miyem 15-15 ponttal vette ki a részét a sikerbõl, míg a Brnónál Cheryl Ford 24 pontja is kevés volt az üdvösséghez.

A Valencia kisebb meglepetésre mindössze 7 ponttal verte a Gorzow együttesét. Itt igen fordulatosan alakult a csata. Egy negyed után 12-16-ra vezettek a lengyelek, majd a második szakaszban egyenlíttek és a szünetre 35-27-nél már javában a hispánok jártak elõrébb. A második félidõben nem változtak az erõviszonyok, a Gorzow végig látótávolságon belül maradt. A Valenciában a 16-16 pontos Brunson és Fröhlich emelkedett ki.

Nem mindennapi izgalmak közepette megszerezte elsõ gyõzelmét az Orenburg. A harmadik számú orosz alakulat a sérült Becky Hammon nélkül is megnyugtató 52 – 39-es elõnyre tett szert a harmadik negyed végére. A negyedik szakaszban azonban feltámadtak az olaszok és Macchi tripláját követõen 40 másodperccel a lefújás elõtt 56-54-re zárkóztak fel. Az utolsó támadásokból már nem született pont, így csak majdnem szórakozta el nagy elõnyét az Orenburg. A gyõztes csapatból Charles és Veramejenka is 16 ponttal és 11 lepattanóval vette ki a részét a sikerbõl.

Nagyezsda Orenburg – Famila Schio 56 : 54 (20:13) (14:14) (18:12) (4:15)
Frisco Sika Brno – Bourges 62 : 67 (23:16) (19:20) (12:15) (8:16)
Casares Valencia – KSSSE AZS PWSZ Gorzow 60 : 53 (12:16) (23:11) (13:14) (12:12)