Õrzi veretlenségét a Taranto

:

:

Csütörtökön három mérkõzést bonyolítottak le a nõi kosárlabda EuroLigában. A Pécs találkozójáról már beszámoltunk, most jöjjön a másik két, nem magyar érdekeltségû rangadó.

Az A-csoportban, tehát a Pécs hatosában csütörtök este rendezték a Taranto és a Krakkó összecsapását. A nap nagy rangadóján az elsõ negyed dobópárbaját követõen nem sziporkáztak a csapatok. Az elsõ 10 perc végén 22-25-re elléptek a lengyelek, majd a második etapot megnyomták az olaszok és már 37 – 29-re is vezettek, amikor a pécsieknek is nehéz perceket okozó Pawlak és Burse megrázta magát. A szünetben 39-36 állt az eredményjelzõn.

A harmadik negyed kiegyenlített küzdelmet hozott, fej-fej mellett haladtak az együttesek, miközben mindkét oldalon egy szép megoldásra öt hiba jutott. Az utolsó felvonásnak 49 – 45-ös Taranto elõnyrõl vágtak neki a küzdõ felek. A záró felvonás elsõ felében a lengyelek megpróbáltak ritmust váltani és 54 – 55-nél még a vezetést is átvették, de a hajrája elfogyott Jose Ignacio Hernandez mester hölgykoszorúja. A végjátékban az olaszok pontosabb megoldásokat választottak és végül megérdemelten nyertek 63-57-ra. A gyõztes csapatból a dupla-duplát elérõ Brooke Smith emelkedett ki.

Cras Basket Taranto – Wisla Can-Pack Krakkó 63 – 57 (22-25, 17-11, 10-9, 14-12)
Pécs 2010 – USO Mondeville 58 – 70 (15-24, 20-18, 4-11, 19-17)

A B-csoportban, a Sopron hatosában a Gdynia fogadta a Gospic együttesét. Két nyeretlen alakulat mérte össze erejét, akiknek, ha szigorúan vesszük a papírformát, csak egymás ellen lehet keresnivalója. A mérkõzést a horvátok kezdték jobban és 5 perc alatt 6-16-ra léptek el, sõt az elsõ negyed végén is 20-29-es vendég vezetést jegyezhettünk fel. A Gdynia a folytatásban már nem adta olcsón a pontokat, így a második negyed felénél, 33 – 33-nál kiegyenlítettek. A hullámvasút azonban folytatódott és pár perccel késõbb, a szünetben újra jelentõs, 39 – 47-es horvát elõny állt az eredményjelzõn.

A harmadik negyedben 7 percen át õrizgette a vezetést a Gospic, de a játékrész végére a hazaiak ismét felzárkóztak. A negyedik felvonás 68 – 70-rõl indult. A végjátékban a beszámolók szerint nem mindennapi izgalmaknak lehetett szemtanúja az 1800 fõs közönség. Ivezic duplája után, 2 perccel a lefújás elõtt 82 – 85-re mentek a vendégek. Az utolsó másfél percben Wright duplája és Kaczmarska 3+1-es megoldása után 88-85-nél már a Gdynia járt elõrébb és ezen minimális elõnyüket innentõl kezdve végig meg is õrizték. A lefújás pillanatában 90-88 állt az eredményjelzõn.

Lotos Gdynia – Gospic Croatia 90 – 88 (20-29, 19-18, 29-23, 22-18)