Összefoglaló a 13. forduló mérkõzéseirõl

:

:

Szombaton rendezték a hazai élvonal 13. fordulójának mérkõzéseit. A Sopron hamar eldöntötte a DVTK elleni rangadót. A Szekszárd egy küzdõs meccsen nyert Cegléden. A nap fõvárosi presztízscsatáján a Vasas magabiztosan verte a BEAC-ot. A ZTE a negyedik negyedben fordított a PINKK otthonában. A PEAC 30 ponttal nyert az MTK csarnokában.

Fotó: BEAC/Girgász Péter

A forduló rangadóján a Sopron Basket 79-62-re múlta felül az Aluinvent DVTK együttesét. A soproni csapat Jelena Milovanovic nélkül lépett pályára, de civilben már ott ült a kispadon Danielle Page. A DVTK oldalán Raksányi Krisztina szerdai debütálása után Ashleigh Fontenette is bemutatkozhatott. A Sopron 15-4-es elõnyt épített fel az elsõ percekben. Ezt követõen még 15-15-nél egyenlített a DVTK, de utóbb kiderült: ez volt a találkozó utolsó igazán szoros pillanata.

A 19-15-rõl induló második negyedben gyakorlatilag eldõlt a gyõztes kiléte. A Sopron Basket 10-0-val indította a második etapot. A félidõig pedig 22 pontra nõtt a hazai elõny, ekkor 50-28 állt az eredményjelzõn. A harmadik negyedben is folytatódott a soproni dominancia, 65-33-nál regisztrálhattuk a legnagyobb különbséget. A DVTK egy percig nem adta fel a nagy hátrány tudatában sem és így – miközben mindkét oldalon minden nevezett játékos pályára lépett – az utolsó 10 percben 12 pontot lefaragott a hátrányából.

Az Atomerõmû KSC Szekszárd 80-68-as gyõzelmet aratott a VBW CEKK Cegléd otthonában. A ceglédiek az elsõ negyedben egy 11-0-s sorozattal kerültek lépéselõnybe. A 22-17-rõl induló második etapban is pár pontos hazai elõny jellemezte a találkozót. A félidõben 40-39 állt az eredményjelzõn. A nagy küzdelmet hozó meccsen a harmadik negyed hajrájában 51-51 után ragadta magához a kezdeményezést a KSC. A játékrész végére 60-55-ös elõnyre tett szert. A záró szakaszból pedig nem telt el három perc, amikor a 10 pontot is átlépte a szekszárdi elõny, ami döntõnek bizonyult.

A hétvége fõvárosi presztízsrangadóján a Vasas Akadémia 88-64-re gyõzte le a BEAC Újbudát. Az elsõ negyedben 6-6 után egy 9-2-es sorozattal állva hagyta riválisát a Vasas, mely az elsõ etap végén már 25-12-es elõnyben volt. A második negyedben még 10 pontot hozzátett a különbséghez a Vasas. A félidõben ennek megfelelõen 52-29-es állást regisztrálhattunk. A különbség a folytatásban 20 pont környékén állt be, a Vasas magabiztosan õrizte elõnyét az egyoldalú találkozón.

A ZTE NKK 72-55-ös gyõzelmet ünnepelhetett a PINKK Pécsi 424 otthonában. Nagy fordulatokat tartogatott a találkozó, melyen az elsõ negyedben 11 ponttal is vezetett a hazai gárda. A második negyednek 16-9-rõl vágtak neki a felek. A különbség 8-10 egység környékén állt be a két csapat között. A félidõben 32-21-re ment a PINKK. A harmadik negyed közepéig 43-32-ig õrizték az elõnyüket a hazaiak. A ZTE 43-43-nál érte utol riválisát. A döntõ fordulat a negyedik negyedben 50-45-ös PINKK elõny után érkezett el. A ZTE 23-1-es sorozattal 68-51-re fordított. Ezt követõen az utolsó percekben már nem volt kérdés a gyõztes kiléte.

A PEAC-Pécs 80-50-re gyõzte le az MTK Budapestet. A pécsieknél nem lépett pályára Rasheed Rita, aki még a Cegléd ellen szenvedett kisebb talpsérülést és a klub honlapjának tájékoztatása szerint a szakmai stáb nem kockáztatta a szereplését. Hiányában is nagy különbségû meccs kerekedett, már az elsõ szakasz közepén 13-3-nál 10 pontos differenciát regisztrálhattunk. A 19-11-rõl induló második negyedben 27-20 után egy 10-2-es sorozattal lépett el a PEAC. A félidõben 39-26 állt az eredményjelzõn. A harmadik negyed elején lépte át a 20 pontot a különbség és onnantól már az jellemezte a találkozót.

BEAC Újbuda – Vasas Akadémia 64-88 (12-25, 17-27, 17-15, 18-21)
Legjobb dobók:
BEAC Újbuda: Barnai Judit 13, Pusztai Petra 10/3, Süle Krisztina 9, György Tímea 9.
Vasas Akadémia: Böröndy Vivien 19/9, Jefimija Karaka¹eviæ 18, Ezinne Kalu 16, Dombai Réka 11/3, Tóth Orsolya 11.

MTK-Budapest – PEAC-Pécs 50-80 (11-19, 15-20, 14-19, 10-22)
MTK-Budapest: Andrijana Cvitkovic 14, Szabó Flóra 10, Zólyomi Karina 8/6.
PEAC-Pécs: Sarah Imovbioh 16, Maja Vucurovic 16, Briana Roberson 15/9.

PINKK-Pécsi 424 – ZTE Nõi Kosárlabda Klub 55-72 (16-9, 16-12, 15-24, 8-27)
PINKK-Pécsi 424: Benke Sára 14/12, Gémes-Sarok Nikolett 11/9, Ivey Slaughter 8.
ZTE NKK: Sigi Koziar 21/6, Eli Pavel 17, Nadia Parker 15.

Sopron Basket – Aluinvent DVTK Miskolc 79-62 (19-15, 31-13, 19-12, 10-22)
Sopron Basket: Weninger Virág 14/9, Aleksandra Crvendakic 11/3, Tina Jovanovic 10, Angela Salvadores 10/6, Yvonne Turner 9/6, Dubei Debóra 9/3.
Aluinvent DVTK: Ashleigh Fontenette 18/3, Szabó Fanni 11/9, Zele Dorina 6, Raksányi Krisztina 6, Kiss Angelika 6.