Összefoglaló a keddi Euroliga mérkőzésekről

:

:

Kedden két mérkőzést rendeztek a női kosárlabda Euroliga A-csoportjában.

A nap csúcsrangadója a tavalyi Euroliga döntő párosítása, a Salamanca – Jekatyerinburg összecsapás volt, melyen a Jekatyerinburg idegenben aratott hatalmas győzelmet – 67-93-ra, azaz 26 ponttal verték a vendéglátó spanyol együttest. A Miguel Mendez által vezényelt orosz gárda már az első negyed végére tíz pontos előnyt szerzett (17-27), melyet a félidőig meg is duplázott (30-52). A mérkőzés folyamán egy pillanatra sem volt kérdéses a győztes kiléte, ami az eredményen is végig tükröződött. Két játékos kivételével a Perfumerias Avenida minden játékosát bevetette a találkozó során, ám ennek ellenére sem tudtak mit kezdeni az oroszok bombabiztos támadójátékával. A vendégektől ketten is 20 dobott pont fölé jutottak, míg Jonquel Jones 28 pont – 11 lepattanós dupla-duplát jegyzett, addig Allie Quigley kereken 20 pontig jutott, melyből 15-öt hárompontosokból szerzett – nem mellesleg száz százalékos dobóteljesítménnyel.

Az A-csoport második mérkőzésén az Umana Reyer – ZVVZ USK Prága találkozóját követhettük, melyet szintén a vendég együttes nyert 84-75-re. Ez a találkozó már kicsit fordulatosabban telt, hiszen míg az első negyed végén az olaszoké volt az előny (24-17), addig a nagyszünetben már Brionna Jones utolsó másodperces kosarával a csehek vezettek (40-48). Ezt követően Natalia Hejkova (ZVVZ USK Prága) tanítványai a harmadik negyedet is magabiztosan zárták, – előnyüket 21 pontra növelték – amit a hazai gárda a mérkőzés végére sem tudott ledolgozni. A csehek közül ketten szintén 20 dobott pont felett zárták a találkozót, a mezőny legeredményesebb dobója azonban mégis az Umana Reyer gárdájából került ki, hiszen Astou Ndour 22 pontot értékesített. A teljesítmény-index alapján viszont már Alyssa Thomasra irányul a reflektorfény, hiszen 17 dobott pontja mellé szedett 10 lepattanót, illetve kiosztott 8 gólpasszot is.