Összefoglaló a Nemzeti Leány Serdülõ Bajnokság „A” döntõjének elsõ napjáról

:

:

Csütörtökön megkezdõdött a gyõri Olimpiai Sportparkban a Nemzeti Leány Serdülõ Bajnokság „A” döntõje. Rövid összefoglaló és teljes eredménylista az elsõ napról.

Az A-csoport küzdelmei alkalmával két találkozót rendeztek. A toronymagas favoritnak számító Csata DSE 91-43-ra legyõzte a KSC Szekszárdot. A két csapat között a második negyedben alakult ki a döntõ különbség. A Csata DSE keretében minden nevezett játékos szerzett pontot. A négyes másik mérkõzésén a Széchenyi KA fordulatos küzdelemben 74-71-re verte a DVTK Akadémiát. A harmadik negyed hajrájában 16 ponttal vezettek a gyõriek. A záró szakaszban azonban 16-0-val egyenlített a DVTK. Innentõl szoros csata alakult ki, melybõl a hazaiak jöttek ki gyõztesen.

Csata DSE – KSC Szekszárd 91-43 (20-9, 30-10, 29-12, 12-12)
DVTK Akadémia/A – Széchenyi KA 71-74 (10-21, 15-24, 24-15, 22-14)

A B-csoport csapatai dupláztak az elsõ napon. A Zsíros Akadémia Kõbánya mindkét mérkõzését megnyerte. Elõbb a Kosárlabda Akadémia Pécs együttesét 96-55-re múlták felül. A 28-9-es második negyedben alakult ki a döntõ különbség. A Zsíros Akadémia az esti mérkõzésén a Vasas Akadémiát múlta felül 78-60-ra. A második negyed kisebb megingása után a harmadik etapban húzta be a gyõzelmet a Zsíros Akadémia, mely a két sikerének köszönhetõen már biztosan elõdöntõs.

A Soproni Darazsak Akadémia és a Kosárlabda Akadémia Pécs egy-egy sikerrel rendelkezik. A torna nyitó meccsén a soproniak 58-50-re gyõzték le a Vasas Akadémiát. A harmadik negyed hajrájában 43-42-nél vette át a vezetést a soproni csapat és onnantól a záró szakaszban már végig elõrébb jártak. A Kosárlabda Akadémia Pécs pedig 72-67-re múlta felül a Soproni Darazsak Akadémiát. A szoros találkozón az utolsó másfél percbe 64-64-rõl érkeztek a felek. A végjáték a pécsiek sikerét hozta.

Soproni Darazsak Akadémia/A – Vasas Akadémia 58-50 (21-11, 6-20, 20-12, 11-7)
Zsíros Akadémia Kõbánya – Kosárlabda Akadémia Pécs/A 96-55 (17-14, 28-9, 23-17, 28-15)
Soproni Darazsak Akadémia / A – Kosárlabda Akadémia Pécs/A 67-72 (23-16, 7-17, 24-15, 13-24)
Vasas Akadémia – Zsíros Akadémia Kõbánya 60-78 (13-19, 18-14, 12-26, 17-19)