Összefoglaló a pénteki negyeddöntő mérkőzésekről

:

:

Pénteken két negyeddöntő mérkőzést rendeztek a bajnokságban.

Az Atomerőmű KSC Szekszárd 69-63-ra legyőzte a Ludovika-FCSM Csatát a negyeddöntő második mérkőzésén és ezzel 2-0-val lezárta a párharcot. A második negyedben már 23 ponttal vezetett a KSC, de innen a negyedik etap elején 57-57-nél egyenlített a Csata. Fordításra már nem volt erejük a hazaiaknak, így a Szekszárd végül megszerezte második sikerét. Az elődöntőben az UNI-Győr – MÉLY-ÚT lesz az ellenfele. A győztes gárdában a 13 pontos Maja Skoric lett a legeredményesebb, míg a csatánál Batabe Zempare zárt 12 ponttal.

Az Aluinvent DVTK 84-81-es győzelmet aratott a PEAC-Pécs otthonában és ezzel kivívta az elődöntőbe kerülést. Drámai találkozó kerekedett. A járvány miatti kényszerszünetből visszatérő PEAC nem csak tartotta a lépést riválisával, de a záró szakaszban 79-69-re ellépett. A hajrában 10 pontos hátrányból fordított a DVTK, mely ezzel kiharcolta a továbbjutást. A fináléba kerülésért a Sopron Basket – Vasas Akadémia párharc győztese lesz az ellenfele. A DVTK legeredményesebbje a 23 pontos Medgyessy Dóra lett, míg a PEAC-nál Nikola Dudasova zárt 20 ponttal.

Ludovika-FCSM Csata – Atomerőmű KSC Szekszárd 63-69 (11-25, 12-19, 27-13, 13-12)

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc végeredménye 2-0 az Atomerőmű KSC Szekszárd javára.

PEAC-Pécs – Aluinvent DVTK 81-84 (24-28, 30-21, 10-14, 17-21)

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc végeredménye 2-0 az Aluinvent DVTK javára.

Fotó: PEAC-Pécs