Összefoglaló a szerdai bajnoki mérkőzésekről

:

:

Szerdán két elődöntőt és az alsóházi rájátszásban egy mérkőzést rendeztek a hazai élvonalban.

Az egyik fél második sikeréig tartó elődöntőben a Sopron Basket és az Atomerőmű KSC Szekszárd került előnybe.

Az alapszakaszgyőztes Sopron Basket 89-64-re győzte le az Aluinvent DVTK csapatát. A második negyedben 27-25 után egy 15-2-es futással lépett el a Sopron és innentől végig előrébb járt. A DVTK a harmadik negyedben kétszer visszajött 12 pontra, de ennél közelebb nem került. Végül 56-44 után az utolsó 14 percben alakult ki a végeredményben megjelenő nagyobb differencia. Megan Walker és Gabby Williams 15-15 pontot ért el, míg a hibátlanul célzó Czukor Dalma 14 egységig jutó. A DVTK-nál a 19 pontos Medgyessy Dóra lett a legeredményesebb.

Az Atomerőmű KSC Szekszárd 66-57-es sikert aratott az UNI-Győr – MÉLY-ÚT otthonában. Ebben a párosításban is a második negyed végén tudta bevinni a mérkőzést meghatározó futást a későbbi győztes. Ez jelen esetben egy 14-0-s szekszárdi sorozat volt. A 41-25-ről induló harmadik negyedben 8 pontot lefaragott hátrányából a Győr, majd a záró szakaszban 55-51-re felzárkózott. Ez volt a legszorosabb mérkőzésállás a második félidőben. A hajrában ismét elérte a 10 pontot a differencia. A legeredményesebb a 13 pontos Zala Friskovec lett szekszárdi oldalon, míg a győrieknél Brianna Kiesel zárt 20 ponttal.

Az alsóházi találkozón az VBW CEKK Cegléd 69-48-ra verte a ZTE NKK csapatát. A ceglédiek 12-4-es sorozattal kezdtek, de ezt követően nem csak visszajött a meccsbe, hanem a második negyedben vezetett is a ZTE. A 33-31-es félidő után a harmadik negyedben döntött a CEKK. Azt a periódust 21-2-re hozták a ceglédiek és ezzel bebiztosították a sikert. Tinara Moore 24 ponttal lett a legeredményesebb, míg a zalaegerszegi együttesben Miljana Dzombeta zárt 13 ponttal.

Uni Győr MÉLY-ÚT – Atomerőmű KSC Szekszárd 57-66 (17-20, 8-21, 18-10, 14-15)

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc állása 1-0 az Atomerőmű KSC Szekszárd javára.

Sopron Basket – Aluinvent DVTK 89-64 (24-19, 20-12, 21-17, 24-16)

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc állása 1-0 a Sopron Basket javára.

VBW CEKK Cegléd – ZTE Női Kosárlabda Klub 69-48 (23-18, 10-13, 21-2, 15-15)

Fotó: gyorikosar.hu