Összefoglaló a szerdai Euroliga mérkőzésekről

:

:

Szerdán öt mérkőzést rendeztek a női kosárlabda Euroligában.

Az A-csoportban a játékhét csúcsrangadóján a Salamanca 85-75-re verte az USK Prahát. A spanyol gárda 51-51 után végig vezetett. Kahleah Copper ismét varázsolt, 24 pontot ért el. A csapata első 15 pontjából 13 a nevéhez fűződött. Prágai oldalon Brionna Jones zárt 21 ponttal. Az A-csoportból a Jekatyerinburg, a Salamanca és a veresége ellenére az USK Praha is biztos továbbjutó. A negyedik negyeddöntős hely eléréséért nagy lépést tett a Lattes Montpellier, akik 80-45-re nyertek Rigában. Haley Peters 26, Olivia Epoupa 15 egységig jutott.

A B-csoportban a Sopron Basket emlékezetes kurszki sikere mellett a Galatasaray 80-68-ra verte a Gironát. Az első negyed közepétől végig vezettek a törökök. Az előnyük a 21 pontot is elérte.  Tina Krajisnik 15 pontot és 10 lepattanót jegyzett. Kelsey Plum a bemutatkozása alkalmával 12 pontot, 9 lepattanót és 6 gólpasszt ért el. A Basket Landes pedig 87-74-es győzelmet aratott Gdyniában. Ezen a mérkőzésen is 51-51 után az utolsó 15 percben jött el a döntő fordulat.  Marine Fauthoux 22 ponttal emelkedett ki.