Összefoglaló a szerdai játéknapról

:

:

Szerdán került sor a hazai élvonal második fordulójára.

A Sopron Basket 83-50-re győzte le az UNI-Győr – MÉLY-ÚT csapatát. A megyei rangadón a 43-32-es félidő után a harmadik negyed első felét 10-11 pontos differencia határozta meg. Végül 53-42 után vitte be a döntő futást a Sopron. Ezt a játékrészt 6-1-es sorozattal zárták Fegyverneky Zsófiáék, a negyedik negyedet pedig a hétvégi fővárosi szezonnyitóhoz hasonlóan 17-0-val indították.

Az Atomerőmű KSC Szekszárd 90-63-as győzelmet aratott a Vasas Akadémia otthonában. A 37-34-es félidő után a 30-14-es harmadik negyedben hagyta állva riválisát a Szekszárd, mely a második félidőt kézben tartva ért el magabiztos sikert. A KSC támadójátékát dicséri, hogy a 34 mezőnykísérletéből 22-t értékesített a második 20 percben, melyet végül 53-29-re megnyert.

Az Aluinvent DVTK 71-69-re verte a VBW CEKK Ceglédet. A 35-28-as félidőt követően a harmadik negyedben hét percen át 10-12 pontos vezetést őrzött a DVTK. Végül 50-40 után Mariona Ortiz két triplájával kezdte meg a felzárkózást a Cegléd. A záró szakasznak 56-50-ről futottak neki a felek. A Cegléd végig látótávolságban követte a hazaiakat és az utolsó perchez közelítve 66-66-nál egyenlítettek is. Szoros végjáték alakult ki, ahol végül a DVTK Vukov Szonja triplájával vette vissza a vezetést. Medgyessy Dóra büntetőivel pedig öt pontra nőtt a differencia.

A Ludovika-FCSM Csata 72-69-es sikert ünnepelhetett a TFSE-MTK otthonában. A záró szakaszban 50-50 után 63-54-re ellépett a Csata. Fordulatokban azonban nem volt hiány ezen a hamisítatlan rangadón. Az utolsó két percbe érve egy 10-0-s hazai futást zárt le Alisia Jenkins, amivel 64-63-nál újra a TFSE járt előrébb. Erre Mányoky Réka, majd Keyona Hayes válaszolt a Csatától. Az utolsó fél percben azonban Alisia Jenkins 2+1-es megoldása ismét nyílttá tette az összecsapást. A 72-69-es végeredményt Lelik Réka büntetői alakították ki.

A PEAC-Pécs 69-60-ra legyőzte a PINKK-Pécsi 424-et. A félidőben még 35-34-re vezetett a PINKK. Ezt követően a PEAC 6-9 pont közötti előnyt épített fel, amit stabilan tartottak a harmadik etap végéig. A záró szakasznak 54-47-ről futottak neki a felek. Sánta Petra és Szücs Réka triplái 60-47-re módosították az állást. A folytatásban a PINKK 64-56-nál még 10 egység alá zárkózott, de ennél közelebb nem került.

Az ELTE-BEAC Újbuda 108-74-es győzelmet aratott a ZTE NKK otthonában. Az első negyed felénél 15-12-re vezetettek Balogh Judit tanítványai, majd innen egy 21-4-es öt percet bemutatva leszakították a hazaiakat. Innentől végig őrizték az előnyüket a pontgazdag találkozón.

Sopron Basket – UNI Győr Mély-Út 83-50 (26-14, 17-18, 16-11, 24-7)