Összefoglaló a szerdai játéknapról

:

:

Szerdán öt mérkőzést rendeztek a hazai élvonalban. Rövid áttekintés.

A Sopron Basket 105-52-re győzte le a PINKK Pécsi 424-et. A soproni csapat remek hozzáállással lépett pályára és már az első negyedben állva hagyta riválisát. Ponterős teljesítménnyel a félidőben 59-30-ra vezettek Gáspár Dávid tanítványai, akik a folytatásban sem vettek vissza.

A nap rangadóján az Atomerőmű KSC Szekszárd 81-75-re múlta felül a TFSE-MTK csapatát. A második negyedben a TFSE 13 pontos előnyre tett szert, de a félidőre fordított a Szekszárd. A harmadik és a negyedik negyed fordulóján 55-52 után 64-54-re lépett el a KSC. A záró szakaszban őrizte ezt az előnyét.

Sorozatban harmadik sikerét aratta Ludovika-FCSM Csata. Az erőviszonyoknak megfelelően a ZTE NKK együttesét 99-47-re múlták felül. A 27-8-as első negyedben eldőlt a találkozó. A Csata végig hasonló ütemben növelte előnyét, a második 20 percben ráadásul mindössze 20 ponton tartotta riválisát.

A játéknap fővárosi rangadóján a Vasas Akadémia harmadik idegenbeli sikerét aratta, amikor az ELTE-BEAC Újbudát 70-56-ra győzték le. A Vasas az első negyedben 11 pontos előnyt épített fel és ezt gyakorlatilag végig őrizték. Az 53-45-ről induló záró szakasz elején két triplával biztosították be a sikert.

A VBW CEKK Cegléd két vereség után javított. A PEAC-Pécs gárdájánál 58-53 arányban bizonyultak jobbnak. A Cegléd a második negyedben 11 ponttal lépett el. A 39-30-as félidő után azonban nagy felzárkózásba kezdett a PEAC és a negyedik negyed elején 47-46-ra megközelítették a hazaiakat. A hajrában azonban nem engedte ki a kezéből a sikert a CEKK.

SOPRON BASKET – PINKK-PÉCSI 105-52 (33-12, 26-18, 20-9, 26-13)

Sopron Basket: January 5/3, Williams 16/3, Czukor 2, Varga A. 18/3, Krajisnik 28. Csere: Brooks 9/3, Walker 12/6, Varga S. 12/6, Fegyverneky 3, Pfeiffer.

PINKK Pécsi 424: Vorpahl 4, Vári 14/3, Kovács K. 4, Demeter 2, Szücs L. 6 Csere: Tenyér 1, Zubac 17/3, Horváth Zs.1 , Zsilinszki, Jáhni 3/3, Szabó L.