Összefoglaló a szerdai játéknapról

:

:

Szerdán három mérkőzést rendeztek a hazai élvonalban.

A játéknap legszorosabb mérkőzésén az UNI-Győr – MÉLY-ÚT 73-70-re legyőzte az Aluinvent DVTK-t. Sokáig a DVTK uralta a találkozót. A harmadik negyedben még 53-37-re vezettek Földi Attila tanítványai. A Győr 20-4-es sorozattal 57-57-nél egyenlített a záró szakaszban és az utolsó öt percben már végig előrébb járt. A győztes gárdában Beatrice Mompremier 23 ponttal és 19 lepattanóval dupla-duplát ért el. A DVTK legeredményesebbje a 19 pontos Medgyessy Dóra lett.

Az Atomerőmű KSC Szekszárd 99-78-ra múlta felül a Ludovika FCSM Csatát. A szekszárdiak a 30-15-ös első negyedben nagy előnybe kerültek és végig vezettek. A harmadik etapban a 30 pontot is átlépte a differencia, de a Csata tartását dicséri, hogy az utolsó 10 percet 28-18-ra megnyerte. A szekszárdi együttesben a 19 pontos Maja Skoric bizonyult a legeredményesebbnek. A Csatánál Mányoky Réka és Angyal Barbara zárt 14-14 ponttal.

A TFSE-MTK 90-57-re verte a ZTE NKK csapatát. A második negyedben 31-25 után egy 18-5-ös futással hagyta állva riválisát a TFSE-MTK. A harmadik etapban pedig 56-36 után egy újabb 10-0-s szériával végleg eldöntötte a meccset Magyar Bianka együttese.

UNI GYŐR – MÉLY-ÚT – ALUINVENT DVTK 73-70 (10-16, 13-22, 20-17, 30-15)

Beszámoló ITT

LUDOVIKA-FCSM CSATA – ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 78-99 (15-30, 21-27, 14-24, 28-18)

TFSE-MTK – ZTE NKK 90-57 (25-17, 24-13, 20-12, 21-15)

Fotó: Szilágyi Dénes / Ludovika-FCSM Csata