Összefoglaló a szerdai játéknapról

:

:

Szerdán négy mérkőzést rendeztek a bajnokság 22. fordulójában.

Az ELTE-BEAC Újbuda 61-54-es győzelmet aratott Monoron a VBW CEKK Cegléd vendégeként. A két csapat között nem alakult ki nagy különbség. A félidőben 32-30-ra ment a Cegléd, majd a harmadik negyed hajrájában 40-40 után lépett el 48-40-re a BEAC. Innentől végig vezetett Balogh Judit együttese, a különbség a 11 pontot is elérte, így a hajrában már csak szépíteni tudtak a hazaiak. A Cegléd számára a vereség azt jelenti, hogy a PEAC-Péccsel szemben alulmaradó Vasas Akadémiát nem tudja megelőzni, így nem lesz ott a rájátszásban.

A PEAC-Pécs 58-42-re nyert a Vasas Akadémia otthonában. A pécsiek már az első negyedben 15-5-re elléptek. A Vasas a második szakaszban még hat pontra felzárkózott, de innen a félidőre 14 egységre, 32-18-ra elszakadt a PEAC. A folytatásban tovább nőtt a differencia a felek között. Végül 49-30-as pécsi előny után érkezett egy 11-2-es sorozat a hazaiaktól, de összességében a PEAC győzelme nem forgott veszélyben. A PEAC-Pécs a sikerével kiharcolta, hogy csütörtökön 18 órától a Ludovika-FCSM Csata otthonában az alapszakasz 5. helyéért játsszon. A Vasas ugyan vereséget szenvedett, de azzal, hogy a Cegléd kikapott a BEAC-tól, így is bejutott a rájátszásba.

A Ludovika-FCSM Csata az UNI-Győr – MÉLY-ÚT vendége volt és 92-75-re alulmaradt. Hiányos összeállításban, hosszabb kihagyása ellenére is hősiesen tartotta magát a Csata. Az első negyed végén 22-21-re, a félidőben 46-41-re vezettek Tursics Krisztián tanítványai. Végül 59-58 után az utolsó 15 percen érvényesítette fölényét a Győr. A negyedik szakasz elejéig 19-4-es sorozatot mutatott be Iványi Dalma együttese, így onnantól nem lehetett kérdés a hazai győzelem. A Győr a második helyen zárta az alapszakaszt, míg a Csata sorsa csütörtökön a PEAC ellen dől el.

Veretlenül zárta az alapszakaszt a Sopron Basket együttese. A TFSE-MTK otthonában 97-38-as sikert arattak. Alisia Jenkins és Dúl Panka nélkül is jól kezdett a TFSE. A Sopron az első negyed hajrájában 17-17 után tudott lépéselőnybe kerülni. A 22-19-es első negyedet követően a félidőre 51-32-re szakadt el a listavezető. A második félidőben óriási fizikális fölényben játszott a Sopron Basket, mely 46-6-ra nyerte ezt a 20 percet. Veretlenül zárta az alapszakaszt a soproni csapat. Az eredmények úgy alakultak, hogy a TFSE pozíciója is eldőlt. A 7. helyről fordul a rájátszásra a fővárosi gárda.

VBW CEKK Cegléd – ELTE BEAC Újbuda 54-61 (11-18, 21-12, 8-13, 14-18)

Vasas Akadémia – PEAC-Pécs 42-58 (7-16, 11-16, 10-12, 14-14)

Uni Győr MÉLY-ÚT – Ludovika-FCSM Csata 92-75 (21-22, 20-24, 29-15, 22-14)

TFSE-MTK – Sopron Basket 38-97 (19-22, 13-29, 5-25, 1-21)

Fotó: gyorikosar.hu