Összefoglaló a szombati bajnoki mérkőzésekről

:

:

Szombaton öt mérkőzésre került sor a hazai élvonal 20. fordulójában. Rövid összefoglaló.

A játéknap rangadóján az Atomerőmű KSC Szekszárd 101-53-ra kiütötte az NKE-FCSM Csatát. Az egyoldalú találkozón a második negyedben 41-21-nél elérte a 20 pontot a differencia. A végeredményben megjelenő nagy különbséget a 31-9-es harmadik etap hozta el. A győztes gárda legeredményesebbje a 24 pontos Erica McCall lett.

Az Aluinvent DVTK az erőviszonyoknak megfelelően 96-70-es győzelmet aratott a PINKK Pécsi 424 otthonában. Az első és a második negyed fordulóján egy 21-2-es miskolci futás döntötte el a találkozót, melyen Shatori Walker-Kimbrough 31 pontot elérve emelkedett ki a mezőnyből.

A középmezőny rendkívül fontos találkozóján a TFSE-MTK 75-71-re verte a ZTE NKK gárdáját. A végig kiélezett találkozón az utolsó három percbe érkezve a ZTE 66-64-es vezetése után Bernáth Réka triplájával fordított a TFSE, majd 68-68 után Süle Krisztina is eredményes volt távolról. Az utolsó percben a 23 egységig jutó Alisia Jenkins négy pontot szerzett, így 75-68-nál eldőlt a győztes kiléte.

Az UNI-Győr – MÉLY-ÚT 72-64-re verte a VBW CEKK Ceglédet, így nagy lépést tett a rájátszás felé. A győriek 49-29-es vezetése után a Cegléd felzárkózott. Az utolsó három percbe érve 64-64-nél egyenlített a ceglédi gárda. A hajrában a Győr Raksányi, Taylor, illetve Barnai találataival végül behúzta a rendkívül fontos sikert.

A Vasas Akadémia végig vezetve 74-63-ra verte az ELTE-BEAC Újbudát. A félidőre 15 pontos differencia alakult ki a felek között. A BEAC rövid időre 45-39-re felzárkózott a harmadik negyedben, de ennél közelebb nem került. Brianna Fraser 21, Taylor Murray 14 egységig jutott a győztes gárdában.

Atomerőmű KSC Szekszárd – NKE-FCSM Csata 101-53 (25-12, 19-15, 31-9, 26-17)

Legjobb dobók

Atomerőmű KSC Szekszárd: Erica McCall 24/3, Miklós Melinda 18/9, Marie Ruzickova 15.

NKE-FCSM Csata: Emma Cannon 15, Zala Friskovec 13/3, Radócz Fanni 8/6.