Összefoglaló a szombati bajnoki mérkőzésekről

:

:

Szombaton két találkozót rendeztek a hazai élvonalban.

Megkezdődött az UNI-Győr – MÉLY-ÚT és a TFSE-MTK negyeddöntő párharca. Az első mérkőzést 93-75-re nyerte a győri együttes. A mérkőzés elején 10 pont feletti előnyre tett szert a Győr. A félidőre azonban 42-38-ra felzárkózott a TFSE, majd a harmadik negyed elején 45-44-re fordított is. Ezt követően ismét győri fölény mutatkozott. A záró szakasz elején 66-59 után 14-2-es futással 80-61-re ellépett a házigazda és ez döntőnek bizonyult. Beatrice Mompremier 21 ponttal és 17 lepattanóval ért el dupla-duplát. A TFSE legeredményesebbje a 29 pontos Bernáth Réka lett.

A play-out küzdelmei is elrajtoltak. A 1. forduló nyitó mérkőzésén az ELTE-BEAC Újbuda  70-63-ra verte a PINKK Pécsi 424 együttesét. Az első negyedben 7-10 pontos előnyt épített fel a BEAC, majd a második szakaszban egyenlített a PINKK. Rendkívül küzdős meccs kerekedett. A 38-37-es félidőt követően a harmadik negyedben 51-44-re fordított a két légiósát is nélkülöző PINKK. Innen azonban újra a BEAC ragadta magához az irányítást. Összességében egy 19-4-es hazai futás bizonyult döntőnek. Mérész Beatrix 23 ponttal és 10 lepattanóval ért el dupla-duplát. A PINKK-nél Leslie Vorpahl 19 ponttal, 11 lepattanóval és 10 kiharcolt faulttal nyújtott kiemelkedő teljesítményt.

Negyeddöntő – 1. mérkőzés

Uni Győr MÉLY-ÚT – TFSE-MTK 93-75 (26-15, 16-23, 24-21, 27-16)

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc állása 1-0 az Uni Győr MÉLY-ÚT javára.