Összefoglaló a szombati bajnoki mérkőzésekről

:

:

Fotó: Girgász Péter / ELTE-BEAC Újbuda

Szombaton öt mérkőzést rendeztek a hazai élvonalban.

A játéknap legnagyobb meglepetését az ELTE-BEAC Újbuda okozta, mely 79-73-ra legyőzte a DVTK-t. A második negyedben már 19 ponttal is vezetett a BEAC. A DVTK a második félidőre rendezte sorait, a záró szakaszban három egységre felzárkózott, de fordítani nem tudott. Barnai Judit 18 pont, 19 lepattanós dupla-duplát ért el. Boros Júlia szintén 18 egységig jutott. A DVTK legeredményesebbje a 15 pontos Kiss Angelika volt.

A nap ragadóján az Atomerőmű KSC Szekszárd 75-66-ra győzte le a Ludovika-FCSM Csatát. A Simon Zsófia és Zele Dorina nélkül felálló fővárosi együttes, mely az első félidőben kilenc triplát értékesített, 20 perc után 47-40-re vezetett. A 13-4-es harmadik negyedben fordított a KSC és onnantól kézben tartotta az irányítást. Zala Friskovec 16 egység jutott a győztes gárdában. A Csatánál Horváth Bernadett zárt 20 ponttal.

A Szekszárd mellett az NKA Universitas PEAC is megerőzte veretlenségét. A pécsiek 63-49-re nyertek a Vasas Akadémia otthonában. A 21-8-as első negyedben olyan lépéselőnybe került a PEAC, melyet végig tudott tartani. A legnagyobb különbség 27 pont volt. Kiss Virág 17 ponttal és 14 lepattanóval ért el dupla-duplát. A Vasasnál Bach Boglárka zárt 12 ponttal.

A VBW CEKK Cegléd hosszabbítást követően 74-72-es győzelmet aratott a BKG-PRIMA Szigetszentmiklós otthonában. Óriási érdeklődés és remek hangulat jellemezte az első élvonalbeli szigetszentmiklósi összecsapást. A hazaiak három negyeden át vezettek, de a védekezésben feljavuló CEKK a záró szakaszban négy ponton tartotta a BKG-t. Ezzel kiharcolta a hosszabbítást, ahol szoros küzdelemben behúzta a győzelmet. Lauren Manis 15 ponttal és 10 lepattanóval dupla-duplát ért el a CEKK-nél. A BKG-nál a 20 pontos, 11 lepattanós Sierra Campisano remekelt.

A TFSE-MTK 68-62-re múlta felül a PINKK-Pécsi 424 gárdáját és ezzel megszerezte első sikerét. A TFSE 17-4-re elszakadt az első percekben és végig vezetett, sikere egy pillanatig nem forgott veszélyben. A PINKK-nek a harmadik és a negyedik negyed hajrájában akadt egy-egy felzárkózása, melyekkel elkerülte a nagyobb arányú vereséget. A TFSE-MTK új légiósa Ja’Tavia Tapley 19 ponttal lett a legeredményesebb. A PINKK-nél Jáhni Zsófia zárt 16 ponttal.

ELTE BEAC Újbuda – DVTK 79-73 (26-17, 17-14, 16-18, 20-24)

Beszámoló ITT olvasható

Atomerőmű KSC Szekszárd – Ludovika-FCSM Csata 75-66 (20-28, 20-19, 13-4, 22-15)

Vasas Akadémia – NKA Universitas PEAC 49-63 (8-21, 7-19, 18-12, 16-11)

BKG-PRIMA Szigetszentmiklós – VBW CEKK Cegléd 72-74 (19-17, 21-14, 21-25, 4-9, 7-9)

TFSE-MTK – PINKK Pécsi 424 68-62 (25-12, 14-14, 18-13, 11-23)