Összefoglaló a szombati játéknapról

:

:

Szombaton öt mérkőzést rendeztek a hazai élvonalban.

A listavezető Sopron Basket 89-69-re legyőzte a Vasas Akadémiát. A hétközi Euroliga mérkőzések után is magabiztosan nyert a Sopron, mely Gabby Williams nélkül állt fel ezen a délutánon. A Vasas remek megoldásokkal kiválóan tartotta a lépést. Az 52-39-es félidő után a harmadik negyedben 62-58-ra felzárkóztak. Időkérés után a Sopron másfél perc alatt visszaállította a 10 pontos különbséget, melyet a záró szakaszban megduplázott. Megan Walker 22 pontot elérve lett a győztes gárda legeredményesebbje. A Vasasnál Brianna Fraser zárt 25 pont, 11 lepattanós dupla-duplával.

Az Atomerőmű KSC Szekszárd 93-79-es győzelmet aratott az Aluinvent DVTK otthonában. A rendkívül jó ritmusú, nagy küzdelmet hozó mérkőzésen a szekszárdiak a második negyedben 36-33 után léptek el 43-33-ra. Az ekkor kialakult különbség meghatározta a találkozó képét. A 47-38-as félidő után a döntő pillanatokban betalálva őrizte előnyét a Szekszárd. A záró szakasz elején már 20 ponttal is vezetett Zeljko Djokic együttese. A legeredményesebb a 24 pontos Cyesha Goree lett. A DVTK-nál Pusztai Petra zárt 20 ponttal.

Az UNI-Győr-MÉLY-ÚT 95-89-re múlta felül az ELTE-BEAC Újbudát. Remek játékkal kiválóan tartotta magát a BEAC. A 35. percben még 83-79-es előnyben volt a fővárosi gárda. Ezt követően egy 12-0-s futással fordított a Győr, melynek keretében a 17 pontos Brianna Kiesel lett a legeredményesebb. A BEAC-nál Czank Tímea kiemelkedő teljesítményt nyújtott, 24 ponttal, 6 gólpasszal 4 szerzett labdával és 3 lepattanóval.

A TFSE-MTK 83-62-re győzte le a PEAC-Pécs együttesét. A két csapat között már az első negyedben elérte a 10 pontot a differencia. A pécsiek többször felzárkóztak. A harmadik negyed elején egészen 42-36-ra megközelítették a hazaiakat. Innen azonban a TFSE egy újabb 9-0-s futással ellépett és végig 10 pont feletti előnyt őrzött. A 23 pontos Bernáth Réka lett a győztes gárda legeredményesebbje. A PEAC-nál Kiss Virág zárt 16 ponttal.

A szombati játéknap egy igazi alsóházi rangadóval zárult, melyen a PINKK Pécsi 424 72-54-es győzelmet aratott a ZTE NKK otthonában. A PINKK a második negyedben 12 pontos előnyre tett szert. A folytatásban a ZTE többször felzárkózott, de mindenre tudott válaszolni a PINKK. A győztes gárdából a 16 pont, 15 lepattanós dupla-duplát elérő Daugilė Šarauskaitė és a 21 pontos Leslie Vorpahl emelkedett ki. A ZTE legeredményesebbje a 21 pontos Miljana Dzombeta lett.

Sopron Basket – Vasas Akadémia 89-69 (25-15, 27-24, 18-19, 19-11)

Aluinvent DVTK – Atomerőmű KSC Szekszárd 79-93 (20-26, 19-21, 18-27, 22-19)

Uni Győr MÉLY-ÚT – ELTE BEAC Újbuda 95-89 (17-26, 29-18, 27-22, 22-23)

TFSE-MTK – PEAC-Pécs 83-62 (26-17, 16-16, 23-11, 18-18)

ZTE NKK – PINKK-Pécsi 424 54-72 (13-14, 15-20, 15-18, 11-20)

Fotó: Sopron Basket