Összefoglaló a szombati játéknapról

:

:

A hazai élvonal szombati játéknapján öt mérkőzést rendeztek a 20. fordulóból.

A listavezető Sopron Basket 104-48-ra múlta felül a ZTE NKK csapatát. Egy félidőn át jól tartotta magát a ZTE, 20 perc játékot követően 41-28 állt az eredményjelzőn. A Sopron a harmadik negyedben kezdte növelni az előnyét, ekkor többek között egy 16-0-s futást is bemutattak Gáspár Dávid tanítványai. A győztes gárda legeredményesebbje a 19 pontos Tina Krajisnik lett. A ZTE-nél Miljana Dzombeta zárt 16 ponttal.

Az Atomerőmű KSC Szekszárd 65-57-es győzelmet aratott a VBW CEKK Cegléd otthonában. A két csapat között nem alakult ki nagy különbség. A harmadik negyedben ugyan el tudott lépni 7 ponttal a Cegléd, de a záró szakasz kezdetére 49-48-ra felzárkózott a KSC, majd a negyedik negyed elején fordítottak is szekszárdiak. Innen végig Zeljko Djokic tanítványai jártak előrébb. A szekszárdiaknál a 14 ponttal és 10 lepattanóval dupla-duplát elérő Cyesha Goree lett a legeredményesebb, míg a Ceglédnél Bozóki Bettina jutott szintén 14 pontig. A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy a Cegléd jelezte: meg kívánja óvni a találkozót. Erről bővebben ITT.

Az Uni Győr MÉLY-ÚT 69-54-es sikert aratott a PEAC-Pécs otthonában. A harmadik negyedben 40-37 után egy 12-0-s futással léptek el 52-37-re Iványi Dalma tanítványai, akik végig kézben tartották az irányítást. A PEAC 63-54-nél a záró szakaszban 10 pont alá zárkózott, de ennél közelebb nem került. A győrieknél a 22 pontos Brianna Kiesel lett a legeredményesebb, míg a pécsieknél a 15 pontos Kiss Virág.

A Vasas Akadémia hosszabbítást követően 88-83-ra múlta felül a Ludovika-FCSM Csatát. Sokáig a Csata járt előrébb, a második negyedben 11 (28-17), a harmadikban 7 (50-43) pont volt a legnagyobb előnyük. A harmadik szakasz végére felzárkózott a Vasas és innentől rendkívül kiélezett mérkőzést követhettünk, ahol 2-3 pontnál nagyobb különbség nem alakult ki. A végjátékban mindkét fél előtt adódott lehetőség, hogy bebiztosítsa a győzelmet, de ezzel nem éltek. A rendes játékidőben nem született döntés. A 75-75-ről induló hosszabbítás elején a Vasas került előnybe egy triplával. Bár ez az öt perc is szorosan alakult, de itt már végig a hazaiak jártak előrébb. Brianna Fraser 34 ponttal és 14 lepattanóval lett a győztes gárda legeredményesebbje, míg Papp Dia 23 pontot ért el. A Csatánál Mányoky Réka jutott 23 egységig, Batabe Zempare pedig 21 pont, 18 lepattanós dupla-duplával zárt.

A játéknap alsóházi rangadóján az ELTE-BEAC Újbuda 87-71-re múlta felül a PINKK Pécsi 424 együttesét. A félidőben 39-39 állt az eredményjelzőn. A BEAC a harmadik negyedben szakította le riválisát. A játékrész hajrájában a 13 pontot is elérte az előnye. A 65-54-ről induló negyedik negyedben gyorsan nőtt a differencia, mely 82-61-nél a 20 egységet is átlépte. A BEAC-nál Janae Smith zárt 26 ponttal, míg a PINKK-nél Daugile Sarauskaite 22 pont, 17 lepattanós dupla-duplával.

Sopron Basket – ZTE Női Kosárlabda Klub 104-48 (21-9, 20-19, 37-11, 26-9)

VBW CEKK Cegléd – Atomerőmű KSC Szekszárd 57-65 (17-18, 18-16, 14-14, 8-17)

PEAC-Pécs – Uni Győr MÉLY-ÚT 54-69 (17-22, 16-16, 7-17, 14-14)

Vasas Akadémia – Ludovika-FCSM Csata 88-83 (15-22, 20-21, 22-15, 18-17, 13-8)

ELTE BEAC Újbuda – PINKK-Pécsi 424 87-71 (16-18, 23-21, 26-15, 22-17)

Fotó: Vasas Akadémia