Összefoglaló a szombati játéknapról

:

:

Szombaton a 13. forduló mérkőzéseit rendezték a hazai élvonalban.

A Sopron Basket 85-79-es győzelmet aratott az UNI-Győr-MÉLY-ÚT otthonában. Ezzel a soproniak továbbra is veretlenek és immár matematikailag is bebiztosították az első helyüket az alapszakaszban. A mérkőzést a Győr kezdte jobban, az első negyedben nyolc, a másodikban kilenc ponttal is vezettek a hazaiak. A félidőre 44-41-re fordított a Sopron, majd a harmadik szakaszban 60-45-re ellépett. Innen a Győr felzárkózott és az utolsó négy percben 75-74-nél, majd 77-76-nál is előrébb járt. A szoros végjátékból azonban a Sopron jött ki győztesen. A soproniaknál a 26 pontos Jelena Brooks, míg győri oldalon a 21 pont, 13 lepattanót jegyző Beatrice Mompremier lett a legeredményesebb.

Az Atomerőmű KSC Szekszárd 96-69-re győzte le a Vasas Akadémiát. A mérkőzést 14-2-vel kezdte a Szekszárd és végig vezetett. A harmadik negyed elején nőtt 20 pontra a differencia. A 15 pontos Gereben Lívia lett a legeredményesebb a győztes csapatban. A Vasasnál Brianna Fraser zárt 21 ponttal. A Ludovika-FCSM Csata 75-69-re verte a TFSE-MTK gárdáját. A Csata kilenc triplát értékesítve egészen extra első félidőt produkált. A második etapban már 23 pont volt a differencia a felek között. A második 20 perc kiegyenlítettebb játékot hozott, a TFSE hat pontra felzárkózott, de a Csata sikere nem forgott veszélyben. A győztes együttes legeredményesebbje a 24 pontos Lelik Réka lett. A TFSE-nél Bernáth Réka 33 pontot ért el.

Az Aluinvent DVTK 78-65 arányban bizonyult jobbnak a VBW CEKK Ceglédnél. A DVTK összességében végig kézbe tartotta az irányítást. A harmadik negyedben a CEKK 44-43-as vezetése után 8-0-val lépett el Földi Attila együttese. Keyona Hayes 22 ponttal és 13 lepattanóval ért el dupla-duplát, míg a ceglédieknél Katerina Sotiriou zárt 17 ponttal. A PEAC-Pécs 60-48-ra verte a PINKK-Pécsi 424 alakulatát. A PEAC ezzel matematikailag is biztosította helyét a rájátszásban. Végig vezettek Csirke Ferenc tanítványai, akik 42-37 után 9-2-es futással szakították le végleg riválisukat. Kiss Virág 20 ponttal és 12 lepattanóval jegyzett dupla-duplát. A PINKK-nél Leslie Vorpahl ért el 15 pontot. Az ELTE-BEAC Újbuda 73-64-re győzte le a ZTE NKK-t. A fővárosi együttes a negyedik negyedben 14-0-val fordított és biztosította be a sikert. Boros Júlia 22 ponttal lett a legeredményesebb. Zalaegerszegi oldalon Miljana Dzombeta 22 pontját kell kiemelni.

Uni Győr MÉLY-ÚT – Sopron Basket 79-85 (21-22, 20-22, 16-20, 22-21)

Atomerőmű KSC Szekszárd – Vasas Akadémia 96-69 (18-13, 28-17, 25-24, 13-7)

Ludovika-FCSM Csata – TFSE-MTK 75-69 (23-18, 24-9, 13-24, 15-18)

VBW CEKK Cegléd – Aluinvent DVTK 65-78 (20-21, 14-18, 14-16, 17-23)

PINKK-Pécsi 424 – PEAC-Pécs 48-60 (12-19, 12-15, 15-17, 9-9)

ELTE BEAC Újbuda – ZTE Női Kosárlabda Klub 73-64 (20-17, 13-18, 19-23, 21-6)

Fotó: Jantner Zsolt / Atomerőmű KSC Szekszárd