Összefoglaló a szombati játéknapról

:

:

Szombaton négy mérkőzést rendeztek a hazai élvonalban. A Szekszárd, a Győr és a Vasas hazai pályán, a Csata idegenben nyert.

A nap legszorosabb mérkőzésén az Atomerőmű KSC Szekszárd 81-79-re múlta felül a TFSE gárdáját. A második negyed elején még 29-12-re is vezetett a KSC. A TFSE azonban jó távoli dobásokkal – összesen 13 triplát értékesített a fővárosi együttes – felzárkózott, majd fordított. A negyedik negyedben még 68-67-nél is előrébb jártak a vendégek. Nagy csatában szerezte meg a győzelmet a szekszárdi együttes, melyben Erica McCall 20, Ivana Dojkic pedig 19 pontot ért el. A TF legeredményesebbje a 21 egységig jutó Bernáth Réka lett.

Az NKE-FCSM Csata 80-75-ös győzelmet aratott a PEAC-Pécs otthonában. A második negyed elejétől végig vezetett Tursics Krisztián együttese, de 9-10 pontnál nem tudta jobban leszakítani a hazaiakat. A PEAC többször felzárkózott a hullámzó összecsapáson, melyen a győztes gárdában Lelik Réka 20, míg Zala Friskovec és Megan Gustafson 19-19 pontot jegyzett. Pécsi oldalon a 15-15 egységig jutó Cierra Bravard és Wentzel Nóra lett a legeredményesebb.

Az UNI Győr – MÉLY-ÚT 101-58-ra kiütötte az ELTE-BEAC Újbudát. Az egyoldalú találkozón a félidőben  57-24-es állást regisztrálhattunk. Zofia Hruscakova 27 ponttal vezette győzelemre a győri gárdát. A BEAC keretéből Laufer Gabriella 15 pontját kell kiemelni. Zárásul a Vasas Akadémia 84-63-ra verte a PINKK Pécsi 424-et. A Vasas a második negyedtől fölényben játszott és végül a harmadik etapban 47-43 után egy 11-1-es sorozattall tudta leszakítani az ellenfelét. Taylor Murray 19 ponttal lett a legeredményesebb. A pécsieknél Shenita Landry jutott 21 egységig.

Atomerőmű KSC Szekszárd – TFSE-MTK 81-79 (21-12, 15-23, 25-20, 20-24)

Atomerőmű KSC Szekszárd: Erica McCall 20, Ivana Dojkic 19/3, Marie Ruzickova 15.

TFSE-MTK: Bernáth Réka 21/15, Chanise Jenkins 18/12, Süle Krisztina 15/9.