Összefoglaló a szombati játéknapról

:

:

Szombaton négy mérkőzésre került sor a hazai élvonalban. Minden találkozóról közöltünk részletes összeállítást, most tekintsük át röviden a játéknap történéseit.

A nap rangadóján az NKE-FCSM Csata 76-74-es győzelmet aratott az UNI Győr – MÉLY-ÚT otthonában. Fordulatos és kifejezetten közönségszórakoztató találkozó volt. A félidőben 9 ponttal járt előrébb a Győr. A két csapat ezt követően a záró szakasz közepéig fej-fej mellett haladt, majd 64-60 után 16-2-es futással 76-66-ra fordított a Csata és az ekkor megszerzett előnyéből két pontot megőrizve értékes idegenbeli sikert ért el. Megan Gustafson 20, Lelik Réka 14 pontot szerzett a győztes gárdában. Győri oldalon Raksányi Krisztina zárt 17 ponttal.

Megszerezte ötödik győzelmét a TFSE-MTK, miután a Vasas Akadémiát 81-60-ra múlta felül. A TFSE a 20 pontos Alisia Jenkins vezetésével az első negyed közepétől végig vezetett a találkozón. A Vasasnak a harmadik negyedben 46-42-nél volt egy nagy felzárkózása. A döntő futást a negyedik negyedben 9-2-es szériával vitte be a TFSE-MTK. Alisia Jenkins 20 ponttal lett a győztes gárda legeredményesebbje. A Vasasnál Brianna Fraser statisztikai lapján szerepel 11 pont.

A ZTE NKK 94-71-es sikert aratott az ELTE-BEAC Újbuda otthonában. Ezzel sorozatban harmadik győzelmét ünnepelhette a zalaegerszegi gárda. Az első negyed végére 30-14-es előnyre tett szert Horváth Zsófia együttese. A második negyedben még bejött 10 pont alá a BEAC, a harmadikban pedig 13 pontra közelítette meg riválisát. A záró szakaszban azonban nagy különbség alakult ki a felek között. Keyona Hayes 25, Kirby Burkholder pedig 15 pontot jegyzett.

A PEAC-Pécs 77-64-re múlta felül a nyeretlenül sereghajtó PINKK Pécsi 424 gárdáját. A vártnál szorosabban alakult az összecsapás. A harmadik negyedben 50-49-nél még vezettek is a hazaiak. A záró szakasznak a PEAC 55-53-as előnyéről vágtak neki a felek. Ekkor jött ki a két keret közötti különbség: 61-60-as állást követően 9-0-s futást láthattunk a PEAC-tól és innentől nem volt kérdés a győztes kiléte. Cierra Bravard 16, Hegedűs Janka 15 egységig jutott. A PINKK legeredményesebbje a 25 pontos Shenita Landry lett.

UNI Győr – MÉLY-ÚT – NKE-FCSM Csata 74-76 (27-24, 22-16, 8-18, 17-18)

Legjobb dobók

UNI Győr – MÉLY-ÚT: Raksányi Krisztina 17/9, Dombai Réka 13/3, Alicia DeVaughn 12.

NKE-FCSM Csata: Megan Gustafson 20, Lelik Réka 14/12, Emma Cannon 12/3.