Összefoglaló a szombati játéknapról

:

:

Szombaton négy mérkőzéssel folytatódtak a hazai élvonal küzdelmei. A Sopron a negyedik negyedben hagyta áll a TFSE-t, a DVTK a Győrt, a ZTE a Ceglédet ütötte ki, megszerezte első sikerét a PINKK.

A címvédő Sopron Basket 105-73-ra múlta felül a TFSE-MTK csapatát. Érdekes találkozó volt, ahol a Sopron jó kezdése után a TFSE fel tudott zárkózni és 31 percen át látótávolságban követte a hazaiakat. Végül 77-66 után az utolsó nyolc percben kerekedett riválisa fölé Gáspár Dávid együttese. A negyedik negyedet 31-10-re nyerték a soproniak. Aleksandra Crvendakic 23, Dubei Debóra 16 ponttal zárt, míg a TF-nél Chanise Jenkins jutott 20 pontig.

Az Aluinvent DVTK komoly erőt mutatott első 2020-as mérkőzésén, miután esélyt sem hagyva az UNI Győr – MÉLY-ÚT gárdájának, 89-64-re kiütötte riválisát. Az egyoldalú találkozón már a második negyedben elérte a 20 pontot a differencia és a DVTK végig stabilan tartotta kézben az irányítást Ziomara Morrison 28 és Shatori Walker-Kimbrough 18 pontjával. Hasonlóan egyoldalú volt a ZTE NKK és a VBW CEKK Cegléd összecsapása. Itt a szoros első negyed után a félidőre nőtt 20 egységre a zalaegerszegi előny. Az összesen 15 triplát értékesítő ZTE-nél Kirby Burkholder 20, Andela Djelic 15 egységgel zárt. Ceglédi oldalról Gorjanácz Ágnes 19 pontját kell kiemelni.

Nincs már nyeretlen csapat a hazai élvonalban. A PINKK Pécsi 424 hosszabbítást követően 85-79-es győzelmet aratott a téli szünetben légióst cserélő ELTE-BEAC Újbuda otthonában. A fordulatos találkozón az első negyedben a BEAC került fölénybe, majd a harmadik negyedben a PINKK-nek volt egy jó sorozata és ötpontos vezetése. A záró szakaszban pedig ismét a fővárosiak léptek el. 69-60 után azonban a rendes játékidő hajrája és a ráadás a PINKK-nek sikerült jobban. A győztes csapatban Shenita Landry 22, Emma Stach 17 egységig jutott. A BEAC-nál Abigail Fogg zárt 26 ponttal.

Sopron Basket – TFSE-MTK 105-73 (27-18, 24-28, 23-17, 31-10)

Legjobb dobók

Sopron Basket: Aleksandra Crvendakic 23/9, Dubei Debóra 16/9, Jelena Brooks 14/3.

TFSE-MTK: Chanise Jenkins 20/6, Alisia Jenkins 19, Süle Krisztina 13/3.