Összefoglaló a szombati játéknapról

:

:

Szombaton négy mérkőzést rendeztek a hazai élvonalban. Összefoglaló.

A játéknap nyitányán az NKE-FCSM CSata 81-68-ra verte az ELTE-BEAC Újbudát. A 25 triplát hozó, jó ritmusú és szórakoztató találkozón Lelik Réka és Emma Cannon vezetésével az utolsó 6-7 percben 64-62 után érvényesítette fölényét a Csata.

A nap rangadóján a múlt heti fővárosi teljesítményéhez hasonlóan ismét hatalmas küzdelemre kényszerített egy közvetlen élcsapatot a ZTE NKK. Végül az Aluinvent DVTK 87-82-es sikert aratott. Az első félidőben még 12 ponttal is vezetett a ZTE. Shatori Walker-Kimbrough és Cyesha Goree ihletett játékával azonban a harmadik negyedben fordított a DVTK. A záró szakaszban viszont 81-70 újra felzárkózott a ZTE.

A sokáig emlékezetes játéknapon egy hosszabbítást is láthattunk. A PEAC-Pécs ráadásban múlta felül 92-91-re a Vasas Akadémiát. A szoros küzdelemben az utolsó három percben 79-73-re ment a Vasas, majd innen 81-79-re fordított a PEAC. A Vasas azonban hosszabbításra mentette a meccset, ahol Tóth Orsolya triplája 91-90-nél győzelmi esélyeseket teremtett a fővárosiaknak. Gémes-Sarok Nikolett duplája végül a pécsiek javára döntötte el a kiélezett találkozót.

A TFSE-MTK érvényesítve fölényét 85-62-re múlta felül a VBW CEKK Ceglédet. A 28-12-es első negyed eldöntötte a találkozót, melyen Alisia Jenkins 28 és Chanise Jenkins 17 egységig jutva ismét kiemelkedett a TFSE gárdájából.

ELTE-BEAC Újbuda – NKE-FCSM Csata 68-81 (15-18, 23-19, 16-21, 14-23)

ELTE-BEAC Újbuda: Laklóth Anna 18/12, Abigail Fogg 15/6, Szabó Dóra 13/9.

NKE-FCSM Csata: Emma Cannon 18/3, Lelik Réka 18/12, Megan Gustafson 15/3.