Összefoglaló a szombati játéknapról

:

:

Szombaton öt mérkőzést rendeztek a hazai élvonalban. Rövid áttekintés.

A játéknap csúcsrangadóján a Sopron Basket 65-59-es győzelmet aratott az Atomerőmű KSC Szekszárd otthonában és ezzel megerősítette vezető helyét a tabellán. A végig szoros találkozón 7-8 pontnál jobban egyik gárda sem tudott ellépni. A második negyed elején a Szekszárdnak volt ekkora lépéselőnye. A negyedik etap elején egy 9-2-es futás után pedig a Sopronnak. Ez döntőnek bizonyult, így a címvédő a 22 pontos Aleksandra Crvendakic, illetve a 14 egységig jutó Jelena Brooks vezetésével értékes idegenbeli győzelmet aratott. Szekszárdi oldalon a 12 pontos Sara Krnjic lett a legeredményesebb.

Az Aluinvent DVTK 99-69-re verte a Vasas Akadémiát. A DVTK az első negyed végére 31-9-es előnyt épített fel és ezzel eldöntötte a győztes kilétét. A folytatást jóval kiegyenlítettebb játék jellemezte. A DVTK keretéből Ziomara Morrison 17, Cyesjha Goree 16 pontot jegyzett. A Vasas legeredményesebbje Brianna Fraser lett 18 ponttal. A ZTE NKK 87-74-re legyőzte a PEAC-Pécs együttesét. A harmadik negyed hajrájában és a negyedik elején 54-54 után 20-0-s futást mutatott be a zalai gárda. Nagy Dóra 21 és Kirby Burkholder 16 pontja alapozta meg a sikert. A pécsieknél Cierra Bravard statisztikai lapján szerepel 23 pont.

Az UNI-Győr – MÉLY-Út 88-79-re verte a PINKK Pécsi 424 gárdáját. A győriek még a harmadik negyedben is vezettek 18 ponttal. 61-43 után azonban a PINKK felzárkózott és a záró szakaszban 75-75-nél egyenlített. A végjátékból viszont a 21 pontos Rachel Holloway vezette Győr jött ki győztesen. A PINKK legeredményesebbje Emma Stach lett, aki 32 egységig jutott. Kiélezett küzdelemben a VBW CEKK Cegléd 65-59-re legyőzte az ELTE-BEAC Újbudát. Az első félidőt a BEAC uralta, majd a negyedik negyedben 43-43 a Cegléd – a végül 20 ponttal záró Kristina Higgins vezetésével – 14-3-as sorozatot mutatott be és ezzel eldöntötte a találkozót. A BEAC keretéből Laklóth Anna bizonyult a legeredményesebbnek 15 ponttal.

Atomerőmű KSC Szekszárd – Sopron Basket 59-65 (18-13, 18-22, 11-12, 12-18)

Atomerőmű KSC Szekszárd: Sara Krnjic 12, Erica McCall 11/6, Ivana Dojkic 10/3, Tyaunna Marshall 10.

Sopron Basket: Aleksandra Crvendakic 22/3, Jelena Brooks 14/6, Briann January 9/3.