Összefoglaló a vasárnapi mérkőzésekről

:

:

Vasárnap két találkozóra került sor a hazai élvonalban. A Sopron két kulcsjátékosa nélkül nyert Zalaegerszegen. A DVTK ellen bravúrt ért el a Cegléd.

A Sopron Basket Briann January és Jelena Brooks nélkül is 87-64-re verte a ZTE NKK alakulatát. A soproniak a harmadik negyed közepén 51-45 után 12-3-as sorozattal hagyták állva riválisukat. Aleksandra Crvendakic 21, Határ Bernadett 16 pontot ért el. A ZTE legeredményesebbje a 26 pontos Keyona Hayes lett.

A VBW CEKK Cegléd egy fordulatos mérkőzésen 84-82-re győzte le az Aluinvent DVTK-t. A záró szakaszban egy 8-0-s futás végén 69-62-re vezetett a DVTK. Ezt követően azonban átvette az irányítást a CEKK: 71-65 után végül 11-0-s futást láthattunk a hazaiaktól. A hajrában még kétszer felzárkózott egy pontra a DVTK, de végül nem tudott fordítani. A győztes gárda legeredményesebbje a 29 pontos Gorjanácz Ágnes lett. A DVTK-nál Cyesha Goree és Shatori Walker-Kimbrough zárt 17-17 ponttal.

VBW CEKK Cegléd – Aluinvent DVTK 84-82 (18-26, 25-12, 19-23, 22-21)

VBW CEKK Cegléd: Gorjanácz Ágnes 29/18, Kristina Higgins 19/3, Renata Brezinova 15/3.

Aluinvent DVTK: Cyesha Goree 17, Shatori Walker-Kimbrough 17/9, Szücs Réka 13/3.