Hirdetés
Archivum

Összefoglaló az Amatõr Bajnokság 13. játékhetérõl



:

:

Hirdetés

Két hét szünet után folytatódtak a hazai második vonal küzdelmei. Az ANB két csoportjában összesen tíz mérkõzésre került sor. Rövid áttekintés.

Piros csoport

A veretlenek csúcsrangadóján a TFSE 72-53-as gyõzelmet aratott az Csata DSE otthonában. Karlócai Julianna 17 ponttal és 15 lepattanóval dupla-duplát ért el. A hétvége másik rangadóján a szigetszentmiklósi BKG DSE a 28 pontos, 11 lepattanós dupla-duplát jegyzõ Laura Aldazabal vezetésével az ELTE-BEAC Újbudát verte. A PEAC-Pécs Varga Eszter 20 pontjával eközben 75-70-re legyõzte a Vasas Akadémiát.

A DEAC DSI 66-57 arányban bizonyult jobbnak az Ajkánál. Debreceni oldalon Göttlinger Anna 17 pontját kell kiemelni. A Kecskemét 59-43-ra verte a Dávid Kornél KA-t. Kurtz Kamilla 11 ponttal és 11 lepattanóval jegyzett dupla-duplát a gyõztes alakulatban. A Tatabánya pedig 73-70-es sikert aratott az Aluinvent DVTK U23-as együttese felett. Doktor Anna 27 ponttal vezette gyõzelemre csapatát.

Eredmények
ELTE-BEAC Újbuda – BKG DSE Szigetszentmiklós 69-72
PEAC-Pécs-Pingvinek – Vasas Akadémia 75-70
DEAC DSI – Ajka 66-57
Csata Diáksport Egyesület – TFSE 53-72
Aluinvent DVTK Miskolc U23 – Tatabányai Kosárlabda Club 70-73
Kecskeméti Kosárlabda Club – Dávid Kornél KA 59-43

Zöld csoport

A gyõri Széchenyi Kosárlabda Akadémia 73-69-es sikert aratott az MTK otthonában a 28 pontos Keita Aya Júlia vezetésével. A Tata 80-72-re verte az ELTE Fortis alakulatát. A gyõztes gárda legeredményesebbje a 17 pontos Orsós-Bogdán Lívia volt. A MAFC 88-69 arányban múlta felül a Nagykanizsát a 18 pontos Horváth Enikõ eredményes játékával. A Kiss Lenke KA pedig 83-68-ra verte a ZTE NKK második csapatát. Errõl a találkozóról Szabó Enikõ 15 pontját kell kiemelni.

Eredmények
MTK-Budapest II. – Széchenyi Kosárlabda Akadémia Gyõr 69-73
Tatai SE – ELTE Fortis 80-72
MAFC – Kanizsai Vadmacskák SE 88-69
Kiss Lenke Kosárlabda Akadémia – ZTE NKK II. 83-68

Hirdetés