:
:
Az elmúlt héten négy mérkõzéssel folytatódtak az ANB küzdelmei. Következzen rövid összefoglalónk.
Piros csoport
A DEAC-DSI nagy csatában 55-54-es gyõzelmet aratott az ELTE Fortis otthonában. A gyõztes csapatban Száva Dorina remekelt, aki 20 ponttal zárt, közte a mérkõzés utolsó másodperceiben a sorsdöntõ 2+1-es helyzettel. Ezzel a DEAC-DSI már a harmadik sikerét aratta, míg az ELTE-Fortis még nyeretlen.
Eredmény
ELTE Fortis – DEAC DSI 54-55 (10-14, 8-12, 22-13, 14-16)
Fehér csoport
Megszerezte elsõ gyõzelmét a ZTE NKK második csapata, miután 77-65-re múlta felül a Tatát. Varga Kamilla 21, Vinczi Virág 19, Jurkó Noémi 18 ponttal zárt a gyõztes gárdában, mely a félidõre kialakította a döntõ különbséget. Az Ajka második mérkõzését is megnyerte, a MAFC együttesét 87-54-re múlták felül. A gyõztes gárdában Balsay Rita 23 ponttal, 10 lepattanóval, míg Csikász Anna 16 ponttal és 10 lepattanóval ért el dupla-duplát.
Eredmények
ZTE NKK II. – Tatai SE 77-65 (26-15, 23-18, 12-16, 16-16)
Ajka – Cserpes Trudi – MAFC 87-54 (24-8, 11-14, 21-16, 31-16)
Zöld csoport
Két veretlen csapat rangadójára került sor, melyen a Szeged 67-60-as sikert ünnepelhetett a PINKK otthonában. A fordulatos találkozón a végjátékban 60-55 után egy 12-0-s szegedi sorozat döntötte el a gyõztes kilétét. Radócz Fanni 20 ponttal zárt, míg Jáhni Zsófia 18 ponttal és 15 lepattanóval ért el dupla-duplát.
Eredmény
PINKK SE – Szegedi Kosárlabda Egylet 60-67 (19-22, 17-16, 7-15, 17-14)


