:
:
Az elmúlt héten az ANB küzdelmei során igazi nagyüzem volt, a három csoportban összesen 12 mérkõzést rendeztek. Következzen összefoglalónk a játékhét történéseirõl.
Piros csoport
Megõrizte veretlenségét a TFSE, miután 71-65-re legyõzte az Aluinvent DVTK U23-as együttesét. Németh Alma 16, míg Miháczi Diána 13 ponttal vezette gyõzelemre a csapatát. A DEAC egy pontszegény mérkõzésen 46-32-re gyõzte le a Szolnokot. A debrecenieknél Gál Annamária 15 ponttal és 11 lepattanóval dupla-duplát ért el. A Kecskemét pedig 100-35-re múlta felül az ELTE-Fortis együttesét. Burján Laura 19 ponttal lett a gyõztes gárda legeredményesebbje.
Eredmények
TFSE – Aluinvent DVTK Miskolc U23 71-65 (17-19, 23-15, 16-20, 15-11)
DEAC DSI – Szolnoki MÁV Sportegyesület 46-32 (11-8, 8-11, 11-9, 16-4)
Kecskeméti Kosárlabda Club – ELTE Fortis 100-55 (29-14, 25-14, 24-13, 22-16)
Fehér csoport
A címvédõ BEAC Újbuda két mérkõzést is vívott a héten. A ZTE NKK második csapatát a BEAC juniorokkal felálló együttese 74-58-ra gyõzte le. Pusztai Petra 28 pontot ért el, míg Kovács Vanessza 10 ponttal és 17 lepattanóval dupla-duplával zárt. Szombathelyen a BEAC Újbuda 64-52-ra maradt alul. A címvédõnél ki kell emelni Angyal Nikolett dupla-dupláját (17 pont, 17 lepattanó). A ZTE NKK második csapata is két mérkõzést vívott, hiszen a MAFC otthonában is pályára lépett. A MAFC a 18 pontos Hercze Szandra és a 15 egységig jutó Abaházy Anna vezetésével szerezte meg a gyõzelmet. A Tata pedig egy pontgazdag találkozón a gyõri Széchenyi Kosárlabda Akadémiát múlta felül. A gyõztes gárdából a 30 pontot elérõ Lendér Lilla emelkedett ki.
Eredmények
BEAC Újbuda U23 – ZTE NKK II. 74-58 (22-14, 19-19, 15-11, 18-14)
Szombathelyi Egyetemi SE – BEAC Újbuda U23 64-52 (15-14, 14-10, 17-13, 18-15)
MAFC – ZTE NKK II. 78-68 (26-20, 21-20, 19-14, 12-14)
Tatai SE – Széchenyi Kosárlabda Akadémia Gyõr 102-90 (25-26, 22-23, 24-21, 31-20)
Zöld csoport
A 7. forduló mérkõzései mellett ebben a csoportban még pótoltak egy találkozót az 5. fordulóból. Ezen a PEAC 65-62-es gyõzelmet aratott a szigetszentmiklósi BKG DSE otthonában. Demeter Nóra 20 ponttal és 6 lepattanóval dupla-duplát ért el. A PEAC és a BKG DSE ennek megfelelõen még egy mérkõzést vívott a héten. A BKG DSE a csoportot veretlenül vezetõ Szeged otthonában 69-57-re maradt alul. A szegedieknél Kecskés Fanny emelkedett ki, aki 18 ponttal és 10 lepattanóval dupla-duplát ért el. A PEAC pedig az MTK Budapestet 89-64-re múlta felül. Demeter Nóra ezúttal 19 ponttal és 18 lepattanóval szállított dupla-duplát. A PINKK a Dávid Kornél KA otthonában aratott 77-58-as gyõzelmet. Sánta Petra 24, Zsilinszky Lilla 15 pontot ért el. A Petõfi SE pedig a 28 pontot és 10 lepattanót elérõ Pap Regina vezetésével a Baját gyõzte le 90-80 arányban.
Eredmények
FONTI TRANS-Petõfi SE – Bajai Nõi Kosárlabda Klub 90-80 (27-20, 19-23, 26-21, 18-16)
Szegedi Kosárlabda Egylet – BKG DSE Szigetszentmiklós 69-57 (21-14, 15-13, 19-14, 14-16)
Dávid Kornél KA – PINKK SE 59-77 (15-15, 13-23, 18-19, 12-20)
BKG DSE Szigetszentmiklós – PEAC-Pécs-Pingvinek 62-65 (12-18, 25-12, 11-16, 14-19)
PEAC-Pécs-Pingvinek – MTK-Budapest 89-64 (24-11, 20-18, 27-19, 18-16)


