Összefoglaló az Amatőr bajnokság múlt heti mérkőzéseiről

:

:

Fotó: hunbasket.hu

Az elmúlt héten folytatódtak az Amatőr bajnokság 1-16., és a 17-30. helyért zajló küzdelmei. Tekintsük át miként alakultak a találkozók.

AMATŐR NŐI NB, 1-16. HELYÉRT

Ajka – UNI Győr SZESE 84-80

Az összecsapás második mérkőzését rendezték, az első alkalommal 89-72-re nyert a Győr. A második meccset az Ajka kezdte jobban (31-13), majd a félidőre egy stabil 48-33-as vezetést tudhatott magáénak az Ajka. A harmadik negyedre utolérte ellenfelét a Győr (58-57), de megtartotta előnyét az Ajka, és 84-80-ra nyertek. A hazaiaktól Varga Anna 28 ponttal lett a legeredményesebb, a győriektől Küllős Kíra zárt 17 ponttal. Összesítésben az UNI Győr SZESE bizonyult jobbnak 169 – 156 arányban.

DVTK U23 – Zsíros Akadémia Kőbánya 98-53

A párharc első mérkőzésén a DVTK az elejétől kezdve vezetett, a félidőre 44-25-ös előnyre tettek szert a hazaiak. A harmadik negyedben nyújtott teljesítményével alapozta meg a nagyarányú győzelmét a DVTK, 37 pontot dobtak 10 perc alatt. A mérkőzésen 98-53-as végeredmény született. A DVTK csapatából Aho Tyra és Oláh Fruzsina is 18-18 ponttal zárt, míg a vendégektől Fodor Lili és Takács Noémi ért el 14-14 pontot. A visszavágót szerdán rendezik.

Törekvés SE – ZTE NKK 67-71

A párharc visszavágója szorosabbra sikerült, mint az első meccs, ahol 78-65-ös ZTE siker született. Fej-fej mellett kezdték a találkozót a csapatok, de a félidőre 34-29-es vendég vezetés alakult ki. A Törekvés még 53-49-re fordítani tudott, azonban a hajrá a ZTE-nek sikerült jobban, és 67-71-es eredménnyel ért véget a meccs. Darázsi Dóra és Dobos Kíra és 15-15 pontot szerzett a Törekvés csapatának, míg a ZTE legjobbja Kovács Georgina lett 16 ponttal. A párharcot a ZTE NKK nyerte 149 – 132-es összesítéssel.

NKA Universitas Pécs II. – MTK-TFSE 71-67

A párharc első mérkőzésén 78-49-re nyert az NKA az MTK otthonában. A visszavágón fej-fej mellett haladva kezdtek a játékosok, azonban a félidőre 39-27-es előnyre tett szert a vendég MTK. 16 ponttal is vezetett a vendég csapat, azonban nagyot harcolt a Pécs, és az utolsó negyedben 62-59-nél fordította meg az eredményt. 66-66-nál még nyílt volt a találkozó, de végül az NKA játszott jobban, így 71-67-re nyertek. Az NKA legjobbja a 22 pontos (+10 lepattanó) Adenika Olawuyi lett, míg az MTK-TFSE csapatából Csoma Petra szerzett 15 pontot. Összesítésben az NKA Universitas Pécs II. 149 – 116 arányban bizonyult jobbnak.

MAFC – Vasas Akadémia II. 58-83

A párharc második mérkőzésén simább győzelmet aratott a Vasas, mint az elsőn, ahol 64-53-ra tudtak nyerni. A Vasas fiataljai végig vezetve arattak sikert, a félidőben 27-42 volt az állás. A harmadik negyed végén még 46-56-nál volt egy szorosabb eredmény, de innen már csak nőtt a két csapat közti különbség, és 83-58-ra nyert a Vasas. A hazai csapatból Aradi Zsanett ért el 17 pontot, míg a Vasastól Madár Eszter 22 pontos 13 lepattanós dupla-duplával zárt. A párharcot a Vasas Akadémia II. nyerte 147 – 111-es összesítéssel.

EREDMÉNYEK

Ajka – UNI Győr SZESE 84-80 (31-13, 17-20, 10-24, 26-23)

DVTK U23 – Zsíros Akadémia Kőbánya 98-53 (24-13, 20-12, 37-13, 17-15)

Törekvés SE – ZTE NKK 67-71 (19-16, 10-18, 24-15, 14-22)

MTK-TFSE – NKA Universitas Pécs II. 49-78 (10-16, 8-27, 18-13, 13-22)

NKA Universitas Pécs II. – MTK-TFSE 71-67 (16-14, 11-25, 20-14, 24-14)

MAFC – Vasas Akadémia II. 58-83 (15-25, 12-17, 19-14, 12-27)

Eredmények, mérkőzések, statisztikák

AMATŐR NŐI NB, 17-30. HELYÉRT

Kanizsai Vadmacskák SE – Szegedi Kosárlabda Egylet 52-72

A kanizsaiak kezdték jobban a találkozót (15-13), majd a félidőre 36-30-ra fordított a Szeged. A harmadik negyed végére jelentős előnyre tett szert a vendég gárda (41-56), amit a mérkőzés végéig növelni tudtak, így magabiztos 72-52-es sikert arattak a Kanizsa otthonában. A hazai csapatból Szilágyi Luca 19 pontos 13 lepattanós dupla-duplát ért el, míg a vendégektől Bende Réka zárt 21 ponttal. A visszavágót szerdán rendezik.

ELTE Fortis – TFSE-MTK U23 56-49

A párharc első mérkőzésén 64-58-ra nyert az ELTE, így most is egy szoros meccsre lehetett számítani. Az ELTE egészen a 36. percig vezetett, akkor azonban 44-43-ra fordított a TFSE. Hiába volt hullámvölgyben az ELTE, jól fejezte be a találkozót, és 56-49-re nyertek. Bogdán Réka 17 ponttal és 11 lepattanóval járult a sikerhez, míg a vendégek legjobbja Kelemen Barbara lett 17 ponttal és 16 lepattanóval. A párharcot az ELTE Fortis nyerte 120 – 107 összesítéssel.

SZPA-HSE – DEAC 68-19

Az első mérkőzésen 75-38-ra nyert az SZPA-HSE, a visszavágón azonban még nagyobb arányú győzelmet tudtak aratni. Hazai pályán végig uralták a találkozót, és két negyedben is csak 1-1 pontot engedtek dobni ellenfeleiknek, így nem volt kérdéses a 68-19-es győzelem. Opitz Kitti 16 ponttal volt az SZPA-HSE legjobbja. Összesítésben az SZPA-HSE bizonyult jobbnak 143 – 57 arányban.

Kiss Lenke KA – Bajai Női Kosárlabda Klub párharc

Szombaton a Kiss Lenke KA, vasárnap meg a Baja otthonában játszottak a csapatok. A Kiss Lenke KA hazai pályán a második félidőben nyújtott teljesítményével tudott 73-58-ra nyerni. A bajaiaknak adott volt a feladat, hogy 15 pontnál többel kell nyerniük vasárnap, míg a Kiss Lenke KA nem veszíthetett ennél többel. Ez a mérkőzés is kiélezett volt, és hasonló volt a séma, mint az előző találkozón, azonban most a Bajai NKK-nak sikerült jobban a hajrá, és az utolsó negyedben 70-65-ről 20-4-es futással arattak sikert, 90-69-re nyertek. A mezőny legjobbja a 27 pontos 13 lepattanós Scherer Dorottya lett a Bajai Női Kosárlabda Klubból. Összesítésben 148 – 142-re nyerte a párharcot a Baja.

EREDMÉNYEK

Kanizsai Vadmacskák SE – Szegedi Kosárlabda Egylet 52-72 (15-13, 15-23, 11-20, 11-16)

ELTE Fortis – TFSE-MTK U23 56-49 (22-15, 9-11, 10-10, 15-13)

SZPA-HSE – DEAC 68-19 (21-10, 16-1, 17-1, 14-7)

Kiss Lenke KA – Bajai Női Kosárlabda Klub 73 – 58 (19-23, 13-11, 20-19, 21-5)

Bajai Női Kosárlabda Klub – Kiss Lenke KA 90 – 69 (21-23, 20-18, 24-15, 25-13)

Fotó: Pulai Zsóka / Bajai NKK