:
:
Immár a harmadik játékhét is lezárult az ANB küzdelmei alkalmával. Nézzük, hogy miként alakultak a múlt héten lejátszott találkozók.
Keleti csoport
Keleten öt mérkõzést rendeztek, melybõl négy nagy különbséget hozott. A legszorosabb találkozót a MAFC és a Közszolgálati Egyetem csapatának összecsapása jelentette. A fõvárosi rangadón a MAFC a 17 pontos Tillmann Dóra vezérletével a végjátékban biztosította be a sikerét. A Debrecen értékes idegenbeli gyõzelmet aratott Kecskeméten. A 80-68-as siker alkalmával Foltin Blanka 18 ponttal és 14 lepattanóval dupla-duplát ért el. A Nyíregyháza a papírformának megfelelõen 80-35-re kiütötte a Szolnokot. Papp Klaudia 26 ponttal vette ki a részét a gyõzelembõl. A Szeged az MTK második csapatát 91-40 arányban verte itt Jáhni Zsófiától érkezett a gyõztes csapatban egy 28 pontos, 18 lepattanós dupla-dupla. A Vasas-Akadémia pedig egy pontgazdag meccsen 101-72-re gyõzte le a Kiss Lenke KS csapatát. A Vasas az utolsó 13-14 percben hagyta állva riválisát, Mérész Beatrix 27, Solymosi Noémi 22, Bernáth Réka 18 ponttal zárt.
MAFC – Nemzeti Közszolgálati Egyetem Sportegyesület 67-61 (16-12, 16-11, 17-24, 18-14)
Kecskeméti Kosárlabda Club – Debreceni Egyetem Atlétikai Club 68-80 (14-18, 11-18, 22-23, 21-21)
Nyíregyházi Kosársuli – Szolnoki MÁV Sportegyesület 80-35 (25-10, 18-8, 25-4, 12-13)
Szegedi Kosárlabda Egylet – MTK-Budapest 91-40 (16-6, 28-7, 25-11, 22-16)
Vasas Akadémia – Kiss Lenke KS 101-72 (22-18, 24-28, 30-14, 25-12)

Nyugati csoport
Nyugaton is öt mérkõzésre került sor. A Nagykanizsa 74-57-re gyõzte le a Baját. Öten is 10 pont fölé jutottak a kanizsai siker alkalmával, a 17 pontos Bánhegyi Beatrix lett a legeredményesebb. Bajai oldalról a 30 pontos Ferencz Andrea teljesítményét kell kiemelni. Az Ajka 76-60-as gyõzelmet aratott Szombathelyen. A két csapat között nagy különbség mutatkozott, a Szombathely a 29-15-re megnyert negyedik negyeddel kozmetikázott az eredményen. A gyõztes csapatban a 23 pontos Balsay Anna bizonyult a legeredményesebbnek. A Tatabánya 67-46 arányban gyõzte le a Dávid Kornél Akadémiát. A felek között a nagy különbség a hajrában alakult ki. A tatabányai együttesben Hevesi Mercédesz 16 ponttal zárt. A TF a 16-16 pontos Mányoky Judit és Németh Alma vezérletével 65-41-es gyõzelmet aratott Szigetszentmiklóson. A BEAC jó játékkal, a 16 pontos Suppán Anna és a 13 pontos Lelik Réka remek teljesítményével 88-67-re gyõzte le a PINKK második csapatát. A mindössze hét játékost forgató pécsi együttes a hajrára elfogyott.
Kanizsai Vadmacskák SE – Bajai Nõi Kosárlabda Klub 74-57 (14-16, 25-17, 17-13, 18-11)
Szombathelyi Egyetem – Ajka 60-76 (16-18, 11-22, 4-21, 29-15)
Tatabányai Kosárlabda Club – Dávid Kornél KA 67-46 (14-20, 17-10, 19-10, 17-6)
BKG DSE – TFSE 41-65 (12-21, 10-8, 11-20, 8-16)
ELTE-BEAC Újbuda – PINKK SE 88-67 (21-16, 22-27, 19-13, 26-11)



