Hirdetés
Archivum

Összefoglaló az ANB második játékhetérõl



:

:

Hirdetés

Folytatjuk az idei évre átalakított ANB összefoglalóink sorát. Nézzük, hogy a második játékhét küzdelmei miként alakultak.


Keleti csoport

Keleten négy mérkõzést rendeztek az elmúlt héten. A MAFC a 19 pontos Abaházy Anna és a 17 egységig jutó Tillmann Dóra vezérletével 72-40-re gyõzte le az MTK második csapatát. A Kecskemét 10 pontos gyõzelmet aratott a Kiss Lenke KS otthonában. A kecskeméti együttes keretébõl Farkas Petra (19 pont, 15 lepattanó) és Pogány Vivien (12 pont, 10 lepattanó) is dupla-duplát ért el. A Szeged végig vezetve 52-37-es sikert ünnepelhetett Szolnokon. Itt a gyõztes csapatban a 13 pontos Mészáros Vivien remekelt. A Szolnok szombat után vasárnap is pályára lépett. Ekkor a Vasas vendégei voltak és 91-35-ös vereséget szenvedtek. A Vasas keretébõl Bernáth Réka 19, Mérész Beatrix 15 ponttal zárt.

Szolnoki MÁV SE- Szegedi KE 37-52 (13-18, 8-13, 9-10, 7-11) 

Kiss Lenke KS – Kecskeméti KC 59-69 (22-21, 14-18, 17-11, 6-19) 

MTK-Budapest – MAFC 40-72 (8-19, 8-20, 19-19, 4-14) 

Vasas Akadémia II – Szolnoki MÁV SE 91-35 (35-10, 17-8, 12-10, 27-7) 

Nyugati csoport

Nyugaton a forduló nyitó meccsén a Baja 77-49-re gyõzte le a Szombathelyi Egyetem gárdáját. Már a 29-6-os elsõ negyed eldöntötte a találkozót. A gyõztes csapatban a 25 pontos Ferencz Andrea lett a legeredményesebb. A Tatabánya egy fordulatos meccsen 60-55-re nyert Ajkán. A negyedik negyed elején még 51-41-re vezetett az Ajka, innen tudott fordítani a Tatabánya, melynek keretében a 15 pontos Csicsai Kata bizonyult a legeredményesebbnek. A Tata hasonló körülmények között 62-55-re gyõzte le a Nagykanizsát. A negyedik negyedben egy 12-1-es széria döntött. A tatai csapatból Lendér Lilla 18 ponttal és 17 lepattanóval dupla-duplát ért el. A BEAC ismét 100 pont fölé jutott, a Dávid Kornél Akadémia együttesét 106-56-ra múlták felül. Gocsmann Ágota 21, Lelik Réka 18 egységgel zárt. A szigetszentmiklósi BKG DSE 66-58-as gyõzelmet aratott a PINKK második csapatának otthonában. A BKG DSE az elsõ negyed hajrájában alakított ki 8 pontos elõnyt. Ezt követõen a pécsiek még többször felzárkóztak 2-3 pontra, de a BKG DSE kézben tartotta a mérkõzést és a 19 pontos Ruttner Réka vezérletével értékes idegenbeli gyõzelmet aratott.

Bajai Nõi Kosárlabda Klub – Szombathelyi Egyetem 77-49 (29-6, 14-10, 18-17, 16-16) 

Tatai SE – Kanizsai Vadmacskák SE 62-55 (17-19, 14-11, 14-18, 17-7) 

Dávid Kornél KA – ELTE-BEAC Újbuda 56-106 (12-27, 15-31, 14-22, 15-26) 

Ajka – Tatabányai Kosárlabda Club 55-60 (17-10, 15-16, 14-12, 9-22) 

PINKK SE – BKG DSE 58-66 (14-22, 16-12, 13-13, 15-19)

Hirdetés