Összefoglaló az ANB Piros csoport hétközi mérkőzéseiről

:

:

Fotó: DEAC

Az ANB Piros csoportjában szerdán három mérkőzést rendeztek.

A listavezető Vasas Akadémia 78-53-as sikert aratott a PINKK-PVSK U23 otthonában. A Vasas a félidőre 40-21-es előnyt épített fel. A legnagyobb differencia 25 pont volt a felek között. Pusztai Petra 16, Dúl Terka 14 egységig jutott. A pécsieknél a 12 pontos Jáhni Zsófia volt a legeredményesebb.

A Csata DSE 71-28-ra múlta felül a Sportdarázs-SMAFC csapatát. A Csata az első negyed közepétől végig vezetett az összecsapáson. A félidőben 35-19 állt az eredményjelzőn. A második 20 percben pedig állva hagyta erősen hiányos felállásban szereplő riválisát a Csata. Szörényi Laura 21, Strausz Edina 13 pontot ért el. A soproniaknál Pfeiffer Virág jutott 16 egységig.

A DEAC 67-62-re múlta felül a ZTE NKK gárdáját. A végig szoros találkozót a 21-13-as negyedben fordította maga javára a DEAC. Ocsenás Flóra 17, Szabó Zita 15 pontot ért el a győztes gárdában. A ZTE legeredményesebbje a 28 pont, 14 lepattanós dupla-duplát elérő Pap Regina lett.

DEAC – ZTE NKK 67 – 62
Csata Diáksport Egyesület – Sportdarázs-SMAFC 71 – 28
PINKK-PVSK U23 – Vasas Akadémia II. 53 – 78