Összefoglaló az ANB Piros csoportjának pénteki mérkőzéseiről

:

:

Pénteken három mérkőzést rendeztek az ANB Piros csoportjában. A Sportdarázs, az MTK-Budapest és a Csata DSE ünnepelhetett győzelmet.

A Sportdarázs 72-41-re verte a Széchenyi KA együttesét. A soproniak a félidőre 43-16-ra léptek el és végig kézben tartották az irányítást. Varga Alíz 21 ponttal és 10 lepattanóval dupla-duplát ért el. Győri oldalon Ferenczi Kata jegyzett 10 pontot.

A Csata DSE 92-45-re győzte le az NKA-Pécs-PEAC gárdáját. A Csata végig kézben tartotta az irányítást, 20 perc játék 20 ponttal járt előrébb. Ezt a negyedik negyedben megduplázta és így alakult ki a végeredményben megjelenő differencia. Radócz Fanni 24, Horváth Fruzsina 18 egységig jutott. Pécsi oldalról Ilina Selcova 17 pontját kell kiemelni.

Az MTK-Budapest 66-52 arányban múlta felül a Vasas Akadémiát. Erre a párosításra is igaz, hogy a későbbi győztes gyakorlatilag végig előrébb járt. A harmadik negyedben jelentős hátrányból 51-41-re visszajött a Vasas. Innen azonban 9-0-s futással újra ellépett az MTK és ez döntőnek is bizonyult. Koch Dóra 17, Szeitl Vanessza 16, Pál Szandra 13 pontot ért el. A Vasasnál Dúl Terka statisztikai lapján szerepel 16 egység.

MTK-Budapest – Vasas Akadémia 66-52 (26-15, 19-14, 15-12, 6-11)
Széchenyi KA Győr – Sportdarázs 41-72 (11-25, 5-18, 16-14, 9-15)
Csata Diáksport Egyesület – NKA-Pécs-PEAC 92-45 (21-12, 27-16, 19-12, 25-5)