Összefoglaló az ANB Zöld csoport 8. játékhetéről

:

:

Az ANB Zöld csoportjában múlt héten hat mérkőzést rendeztek. Összefoglaló.

Az ELTE Fortis 80-25-re verte a Tatai SE együttesét, és ezzel második sikerét ünnepelhette. Mérész Petra 17 ponttal lett csapata legjobb dobója, míg Buzánczky Fanni 10 ponttal és 10 lepattanóval (dupla-dupla) lett eredményes. A Nyíregyházi Kosársuli idegenben, 60-80-ra nyert a Kecskemét ellen Lukács Panna és Karakó Dorina 13-13 pontjával. Összesítésben a TFSE-MTK U23 negyedszerre szenvedett vereséget. A Szegedi Kosárlabda Egylet csapatához látogattak, és 87-63-as arányban maradtak alul. A szegediektől Czintos Boglárka 25 pontot ért el.

Az SZPA-HSE egy győzelmet jegyzett a héten, 64-71-re verték szintén idegenben a Kiss Lenke Kosárlabda Akadémiát. Ekkor, a nyertes együttesből Balsay Anna 26 ponttal és 7 lepattanóval emelkedett ki. Ezt követően 85-61-re nyert a Törekvés SE a Székesfehérvár ellen, és a 15 pontos Altmann Anna Beatrix volt a Törekvés SE legjobb dobója. Emellett Egri Zsófia 13 pont, 11 lepattanós dupla duplát ért el. A forduló utolsó mérkőzésén a RADOBASKET megszerezte harmadik sikerét, miután 90-47-re legyőzték a BKG Príma Akadémiát. Kaluha-Guti Alexandra 23 pontot ért el, két másik csapattársa pedig dupla-duplát ért el.

ELTE Fortis – Tatai SE 80 – 25
Kecskeméti KC – Nyíregyházi Kosársuli 60 – 80
Kiss Lenke Kosárlabda Akadémia – SZPA-HSE 64 – 71
Szegedi Kosárlabda Egylet – TFSE-MTK U23 87 – 63
Törekvés SE – Dávid Kornél KA 85 – 61
RADOBASKET – BKG Príma Akadémia 90 – 47