Összefoglaló az ANB Zöld csoport utolsó heti mérkőzéseiről

:

:

Fotó: hunbasket.hu

A múlt héten 11 mérkőzéssel zárult a 2021/ ’22-es szezon az ANB Zöld csoportjában.

A találkozók sorozata szerdán kezdődött a Szegedi Kosárlabda Egylet és Dávid Kornél KA összecsapásával. Aznap a Szolnoki MÁV Sportegyesület csapata is pályára lépett az ELTE Fortis ellen. Míg a Szeged – Fehérvár meccset a szegediek nyerték fölényesen 78-52-re, addig a Szolnok ellen a budapesti vendégek arattak 87-56-os győzelmet. A Szegedből Balatoni Zóé, illetve Váradi Nóra 18-18 ponttal, míg az ELTE Fortis együtteséből Nagyi Tímea 19 ponttal zárta a találkozókat.

Csütörtökön egy meccset rendeztek, mely során a Tatai SE a Kecskemét ellen mérkőzött meg. A hazaiak 76-68-as sikert arattak, melyből Horváth Dóra 30 dobott ponttal vette ki a részét. Pénteken szintén egy mérkőzés következett. A Nyíregyháza 70-41-es arányban győzött a BKG PRÍMA Akadémia otthonában – Arad Zsófia 19 ponttal zárt. Szombaton a TFSE-MTK U23 a Szolnok csapatát fogadta. A találkozó szoros játékot követően a budapestiek győzelmével végződött. Galli-Hirling Borbála együttese 67-61-re verte a Szolnokot, aki 36 perces játékideje után 23 dobott pontot jegyzett neve mellé.

A hátralévő hat mérkőzésre vasárnap került sor. A TFSE-MTK U23 ismét pályára lépett, ezúttal pedig a BKG PRÍMA Akadémiát sikerült megverniük 84-49-re. A találkozó legjobbja Kelemen Barbara Anna lett 30 dobott ponttal. Ezután a Dávid Kornél KA is lejátszotta heti második mérkőzését. A Kecskemét ellen 72-50-es sikert arattak, melyet Dávid Mia 17 dobott ponttal zárt. A Kiss Lenke KA ezután 80-46-ra verte a Tatát, az SZPA-HSE pedig 77-69-re győzte le a Szegedet. Ennek megfelelően a második az SZPA-HSE, a harmadik a Kiss Lenke KA, míg a Törekvés SE végül negyedik lett a végletekig kiélezett Zöld-csoportban. Az ANB Zöld-csoportjának utolsó, 26. fordulójában döntő értékű mérkőzésen pedig a Zsíros Akadémia Kőbánya aratott 69-52-es sikert a Törekvés SE otthonában és ezzel megszerezte a bajnoki címet.

A döntő értékű mérkőzésről készült beszámolónk IDE KATTINTVA olvasható.

Szegedi Kosárlabda Egylet – Dávid Kornél KA 78 – 52
Szolnoki MÁV Sportegyesület – ELTE Fortis 56 – 87
Tatai SE – Kecskeméti KC 76 – 68
BKG PRÍMA Akadémia – Nyíregyházi Kosársuli 41 – 70
TFSE-MTK U23 – Szolnoki MÁV Sportegyesület 67 – 61
TFSE-MTK U23 – BKG PRÍMA Akadémia 84 – 49
Dávid Kornél KA – Kecskeméti KC 72 – 50
Kiss Lenke Kosárlabda Akadémia – Tatai SE 80 – 46