:
:
Négy mérkõzéssel folytatódtak a küzdelmek a Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokságban. Összefoglaló.
Írta: Botár László
Négy mérkõzést rendeztek a héten a Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokságban a hölgyeknél. A keleti csoportban az ELTE-BEAC Nyíregyházán, a nyugatiban a címvédõ és Eb-bronzérmes TFSE pedig Pécsett aratott fölényes gyõzelmet. A másik pécsi együttes, a Petõfi SE fölényes gyõzelmet aratott a fõvárosban, a BME-MAFC vendégeként. A legnagyobb küzdelem Szegeden volt, ahol a hazai együttes végig vezetve gyõzte le a miskolciakat.
NEMZETI EGYETEMI KOSÁRLABDA BAJNOKSÁG
Nõi keleti csoport:
Nyíregyházi ESE – ELTE BEAC 38-137 (12-34, 8-40, 4-22, 18-15)
Nyíregyháza, Egyetemi csarnok, 50 nézõ. V: Molnár P., Káré G.
Nyíregyháza: FEKETE 25/6, Szabó 1, Székely 4, Papp 1, Tóth 3. Csere: Molnár 4, Deák , Moldován, Bakó, Beck. Edzõ: Hegedûs Ferenc
ELTE-BEAC: VARGA 22/6, HIZSNYIK 23/3, KULCSÁR 24, Lendér 8, Zelenák 13 Csere: KENYERES 22/9, HÁJER 21/6, Kovács 4. Edzõ: Dr. Gyarmati István
Az ELTE-BEAC csapata fölényes gyõzelmet aratott a nyíregyházi alakulattal szemben. Az elsõ három negyedben igen egyoldalú mérkõzés legeredményesebb játékosa végül a vesztes hazai csapat kiemelkedõen legjobbja, Fekete Dóra lett a maga 25 pontjával. Mind a két csapat számára hasznos és tanulságos volt a mérkõzés.
Hegedûs Ferenc: – Tudtuk, hogy ez lesz, ez jó gyakorlás volt nekünk. Letámadtak minket a mérkõzés elején, ez nagyon meglepte a csapatot. Ettõl függetlenül nagyon ügyesek voltak a lányok.
Dr. Gyarmati István: – Nagyon szépen köszönjük a szimpatikusan küzdõ nyíregyházi csapatnak a játékot. Nekünk ez a mérkõzés nagyon hasznos felkészülés volt a további meccseinkre.
Szegedi RSC – Miskolci Egyetem 86-69 (23-11, 21-18, 26-22, 16-18)
Szeged, Topolya sori sportcsarnok, 40 nézõ, V.: Kátay Cs., Márkus G.
Szeged: Kõházi 11/3, Vári 19/9, Kecskés 8, Radócz 19, Zsíros 2. Csere: Boros 22/6, Burján 3, Fodor: 2, Gutai, Kajtár, Lugosi, Molnár. Edzõ: Földi Alexandra
Miskolc: Kostyó 1, Papp 8, Chvatal 3, VASAS 24/9, ARAD 30, Csere: Kovács K. 3. Edzõ: Lõrinc István
A mérkõzés elsõ negyedének második felében az elõzõ kiírás ezüstérmese, a szegedi együttes dominált, amely 11-8 után egy 12-3-as rohammal megnyugtató elõnyt szerzett. A folytatásban a vendégek Arad Zsófia és Vasas Orsolya ponterõs játéka révén próbálták tartani a lépést a hazai csapattal, de a remek dobóformát kifogó Boros Eszter és Vári Zita találatainak köszönhetõen a miskolciak nem tudtak igazán közel kerülni a vendéglátókhoz. Egy szép megoldásokkal teli, színvonalas, de izgalommentes mérkõzést láthattak a nézõk.
Földi Alexandra: – Jól rajtoltunk és az elején kialakított különbséget a mérkõzés végéig meg tudtuk tartani. Örültem, hogy mindenki kapott játéklehetõséget és tisztesen helytállt. Gratulálok a lányoknak az elsõ gyõzelemhez!
Lõrinc István: – Sajnos a rossz szokásunkhoz híven kis létszámmal tudtunk Szegedre látogatni, ennek ellenére tisztességgel helytálltak a lányok. A játékunkon sajnos kiütközött az összeszokottság hiánya.
Statisztika: http://netcasting.webpont.com/n6/?whun_univk_508
Nõi nyugati csoport:
BME-MAFC – PTE-EMES Petõfi SE 36-83 (9-20, 3-27, 12-17, 12-19)
Tüskecsarnok, 20 nézõ. V.: Oláh, Pohánka F. csoport
BME-MAFC: RÓZSAVÖLGYI 6, Horváth A. 4, Bacsárdi 2, Kardos 4, Müller 2. Csere: Éder, Reizmüller 3, Gerner 3/3, Vágvölgyi 4, Monus 6/6, Kanik. Edzõ: Gorácz Árpád.
PTE-EMES Petõfi SE: Herendi 4, MOLITOR 15/15, CZIRJÁK 12, PAP R. 10, DOMOKOS 12. Csere: SZABÓ L. 16/6, Horváth Zs.. 6, Hajnáczky 8. Edzõ: Petõfi Áron.
Az elsõ percektõl érezhetõ volt a jelentõs tudásbeli különbség, a vendégek korábbi korosztályos válogatottjai, Czirják Noémi és Pap Regina vezérletével hamar megnyugtató elõnyt szereztek. A hazaiak több, mint 7 perc elteltével 12-0-s Petõfi-vezetés után szerezték elsõ pontjaikat. Ettõl felbátorodtak, s a negyed végén Rózsavölgyi Szabina vezérletével szereztek pár szép kosarat.
A második negyedben még nyomasztóbb volt a vendég fölény. Amíg a mûszakis lányoknak semmi nem sikerült, zónájukat elsõsorban Molitor Dorottya jóvoltából triplákkal dobták át a vendégek, akik félidõben 47-12-re vezettek. Szünet után a vendégeknél már több meghatározó játékos is pihent, a fõvárosiak pedig vezettek pár ügyes akciót és kiegyenlítetté tudták tenni a játékot, de a nagyobb tudású vendég együttes fölényes gyõzelmet aratott.
Gorácz Árpád: – Gratulálok a pécsi csapatnak, volt két felkészülési meccsünk, s ebben az összetételben ez az elsõ tétmérkõzésünk. Adott egy bõ huszonnégyes keret, most õk tizenketten játszottak, össze kell még szokniuk a lányoknak.
Petõfi Áron: – Rövid idõn belül másodszor jöttünk föl Budapestre egyetemi bajnokit játszani. Elõször nagyon kikaptunk, most magabiztosan gyõztünk, kell még pár forduló, hogy lássuk az erõviszonyokat. Szeretnénk a legjobb négy között végezni a csoportban, ebbe az irányba tettünk most egy lépést.
Statisztika: http://netcasting.webpont.com/n6/?whun_univn_503
PTE-PEAC – TFSE 34-125 (14-41, 10-25, 4-28, 6-31)
Pécs, Egyetemi Csarnok 30 nézõ. V: Dr. Danka P., Szalóki B.
PTE-PEAC: Asztalos, Varga, Besenyei 2, Balázs 3/3, Rick 12/3. Csere: Krikler 2, Bátai, Kovács, SIPOS,15/9 Propszt. Edzõ: Gyenge Gábor
TFSE: MIHÁCZI 4, GEREBEN D. 20/12, Kováts 19, Németh 19/3, VARGA B. 32. Csere: HERMAN 16/3, SZELI 15. Edzõ: Boros Zoltán
A papírformának megfelelõen a jóval esélyesebb vendég csapat végig koncentrált, magabiztos játékkal fölényesen nyert. A hazaiaknak az elsõ félidõben még Rick Mónika és Sipos Zsófia révén akadt egy-két jó idõszakuk, de a szünet után már nagyon nyomasztó lett a címvédõ, egyetemi Eb-bronzérmes TFSE fölénye. Varga Barbara 32 pontos, 12 lepattanós, Szeli Dorina pedig 15 pontos, 10 lepattanós dupla-duplát ért el.
Gyenge Gábor: – A játék minden elemében erõsebb ellenfelünk ilyen különbséggel is megérdemelten nyert!
Boros Zoltán: – Végig komolyan vettük a mérkõzést és ennek meg is lett az eredménye.
Statisztika: http://netcasting.webpont.com/n6/?whun_univn_504


