Összefoglaló az előszezon szombati játéknapjáról

:

:

Szombaton ismét több felkészülési mérkőzésen figyelhettünk magyar csapatokat.

A 4. Szaniszló Sándor Emléktornán a TFSE-MTK 81-55-re legyőzte a Young Angels Kosice gárdáját. A szoros első negyed után a félidőben 37-26-os állást regisztrálhattunk. A folytatásban sok lehetőséget kaptak a TFSE-MTK fiataljai és ezzel éltek is. A különbség tovább nőtt a felek között. A harmadik szakasz végén már 20 pont feletti előnnyel gazdálkodhatott a fővárosi együttes, melyben Baa Dominika 18 ponttal és 10 szerzett labdával zárt, míg Dúl Panka 15 pontot ért el. Chante Stonewall pedig 11 ponttal és 10 lepattanóval fejezte be az összecsapást.

A Göcsej Kupa záró napján a BKG-PRIMA Szigetszentmiklós a Sportdarázs SMAFC gárdáját 65-42-re győzte le, megszerezve ezzel a kupa első helyezését. A félidő hajrájában kezdte növelni előnyét a BKG. A 33-25-ös nagyszünetet követően a harmadik negyedben a 16 pontot is elérte a differencia és már nem volt kérdés a győztes kiléte. A BKG-PRIMA Szigetszentmiklós keretében Angyal Barbara 11, Mudra Viola 10 ponttal zárt. Soproni oldalon Bakó Patrícia ért el 10 pontot.

A Ludovika-FCSM Csata 69-54-re múlta felül a VBW CEKK Ceglédet. A ceglédiek kezdtek jobban és 15 perc játékot követően már 31-23-ra mentek. A félidőre 37-35-re felzárkózott a fővárosi együttes. A harmadik negyed kiegyenlített játékot hozott, majd az 51-50-ről induló záró szakaszban egy 10-0-s futással döntött a Csata. A győztes gárdában Stasha Carey 15 ponttal lett a legeredményesebb. Lelik Réka 12, Horváth Bernadett 11 pontot ért el. Ceglédi oldalon Szabó Fanni zárt 10 ponttal.

TFSE-MTK – Young Angels Kosice 81-55 (18-17, 19-9, 23-13, 21-16)

Bővebben beszámoló, jegyzőkönyv ITT

VBW CEKK Cegléd – Ludovika-FCSM Csata 54-69 (19-14, 18-21, 13-16, 4-18)

Sportdarázs-SMAFC – BKG-PRIMA Szigetszentmiklós 42-65 (12-15, 13-18, 7-15, 10-17)