Összefoglaló az Euroliga 10. fordulójának szerdai játéknapjáról

:

:

Szerdán a nõi kosárlabda Euroliga 10. fordulója során öt mérkõzést rendeztek. Rövid hírben minden találkozóról beszámoltunk. Most következzen a teljes összefoglaló.

Az A-csoportban az UMMC Jekatyerinburg 77-52-re legyõzte a Nagyezsda Orenburgot. Kifejezetten élvezetes csata alakult ki, ahol az elsõ negyed hajrájában 15-14-re még az Orenburg vezetett. Innen a játékrész végére 20-15-re fordított a Jekatyerinburg. A folytatásban pedig már végig a címvédõ járt elõrébb. A 43-25-ös félidõt követõen a 32 pontot is elérte a sérült Alba Torrens nélkül felálló Jekatyerinburg elõnye. A záró szakaszban akadt egy kisebb felzárkózása az Orenburgnak, ezt a 10 percet 18-13-ra meg is nyerték. A Jekatyerinburg 77-52-es sikere során Kayla McBride 17 ponttal lett a legeredményesebb.

A játékhét rangadóján a Bourges 80-71-re verte az USK Prahát. Az elsõ negyed hajrájától a francia együttes ugyan végig vezetett, de nagy különbséggel nem tudta leszakítani riválisát. Ennek megfelelõen szoros, kiélezett rangadót láthattunk két olyan gárda között, melynek nem indult jól 2019. Az elsõ és a második etap fordulóján 12-12 után egy 7-0-s sorozattal került lépéselõnybe a Bourges. A félidõben 41-30-ra vezettek. A harmadik negyedben sem változott a játék képe. A Bourges 54-39-nél már 15 egységgel járt elõrébb. Innen azonban 10-3-as sorozattal felzárkózott a cseh gárda. Natalia Hejkova tanítványai a záró szakaszban 57-55-re megközelítették a hazaiakat. Egyenlíteni vagy fordítani viszont nem tudtak. A hajrában újra a Bourges került elõnybe és végül a 21 pontos Alexia Chartereau vezetésével behúzta a gyõzelmet.

A CCC Polkowice 94-71-es gyõzelmet aratott a belga Castors Braine otthonában. Nem indult jól a mérkõzés a lengyeleknek, az elsõ szakaszban 12-12 után a belgák 29-19-es elõnyt építettek fel. A második etapban érkezett el a fordulat, amikor a Castors Braine 39-30-as vezetése után 18-6-os sorozatot mutatott be a CCC Polkowice. A félidõben 48-45-nél már elõrébb jártak. A harmadik etapban sokáig 3-5 pont között õrizte elõnyét a Polkowice, majd a játékrész hajrájában tudtak jobban elszakadni. A 67-60-ról induló záró szakaszban nem volt kérdés a gyõztes kiléte. A Polkowice 12-3-as sorozattal indította ezt a periódust. A 94-71-es sikerük alkalmával Styliani Kaltsidou 18, Tiffany Hayes 16 pontot ért el.

UMMC Jekatyerinburg – Nagyezsda Orenburg 77-52 (20-15, 23-10, 21-9, 13-18)
Bourges – USK Praha 81-70 (15-12, 26-18, 16-19, 24-21)
Castors Braine – CCC Polkowice 71-94 (29-19, 16-29, 15-19, 11-27)

A csoport állása

A B-csoportban a Sopron Basket szempontjából is kiemelten fontos meccsen a TTT Riga 82-61-es sikert ünnepelhetett a Salamanca csarnokában. Sokáig nem úgy nézett ki, hogy ekkora differencia alakul ki a felek között. A Salamanca keretében ugyan Jewell Loyd még nem léphetett pályára, de 10 perc után 17-13-ra így is vezettek. A Riga a második etapban 21-18 után egy 8-0-s sorozattal fordított. A félidõben 29-27-re mentek a lettek. A harmadik negyed közepére 44-35-re ellépett a Riga. A játékrész végére pedig elérte a lélektani 10 egységet a differencia, 30 perc után már 49-39-re vezetett a lett bajnok. A döntést az elsõ három perc hozta el a záró szakaszban. Itt egy 9-4-es sorozattal 15 egységre növelte elõnyét a Riga és innen már végig magabiztosan tartották kézben az irányítást. A legeredményesebbjük a 23 pontos Shay Peddy lett.

A Dinamo Kurszk 75-58-ra legyõzte az Olympiacos-t. Az elsõ félidõben nem alakult ki nagy differencia a felek között. Az elsõ szakasz végén 18-13-ra ment a Kurszk, de a félidõig 35-34-re felzárkóztak a görögök. A döntést a harmadik etap elején egy 14-4-es futás hozta el: 49-38 után már 10 egység felett menedzselte elõnyét a Kurszk. A 75-58-as sikerük alkalmával Breanna Stewart 21, Sonja Petrovic 20 pontot ért el.

A játéknap folyamán a két veretlen gárda, az A-csoportból az UMMC Jekatyerinburg, míg a “B” jelû nyolcasból a Dinamo Kurszk már matematikailag is bebiztosította helyét az Euroliga 2018/2019-es kiírásának negyeddöntõjében.

Dinamo Kurszk – Olympiacos 75-58 (18-13, 17-21, 18-8, 22-16)
Perfumerias Avenida Salamanca – TTT Riga 61-82 (17-13, 10-16, 12-20, 22-33)