Összefoglaló az Euroliga 12. fordulójáról

:

:

Az Euroliga 12. fordulóját rendezték kedden. A Sopron Basket értékes lengyelországi sikeréről beszámoltunk. Most következzen a játéknap teljes összefoglalója.

Az A-csoportból Yvonne Turner szerepléséről hírt adtunk. A Nagyezsda Orenburg 25 percen át szorongatta az USK Prahát. Végül azonban a csehek 86-67-es sikert arattak. A címvédő UMMC Jekatyerinburg visszavágott a TTT Rigának az őszi vereségért. A vártnál szorosabb csatában 87-67-re nyertek a 19 pontot és 10 lepattanót jegyző Brittney Griner vezetésével. A Bourges érvényesítette a papírformát és 88-50-re győztek a Cukurova otthonában. A félidőben 46-24 állt az eredményjelzőn. A fiatal Iliana Rupert 23 pontját érdemes kiemelni. A Reyer Venezia eközben 61-58-as sikert aratott a Castors Braine csarnokában. Ezzel az olaszok óriási lépést tettek az Európa Kupás folytatás felé. A hajrában 54-54 után Debora Carangelo és Anete Steinberga találataival hagyták állva riválisukat.

Nagyezsda Orenburg – USK Praha 67-86
UMMC Ekaterinburg – TTT Riga 87-67
Çukurova Basketbol – Tango Bourges Basket 50-88
Mithra Castors Braine – Reyer Venezia 58-61

A B-csoportban a Sopron Basket 77-67-es győzelmet aratott Gdyniában. Kedvezően alakultak az eredmények. A sikerével a Sopron leszakította a lengyeleket, miközben a Lattes Montpellier és a Famila Schio mögé sikerült felzárkóznia. A Schio ugyanis hazai pályán 75-54-re kikapott a Fenerbahce-tól. A 24-10-es harmadik negyedben léptek el a törökök, akiknél Alina Iagupova 29, Cecilia Zandalasini 22 pontot szerzett.  A Lyon, akivel szemben az egymás elleni összevetése kedvező a Sopronnak, 78-77-re múlta felül a Lattes Montpellier-t. Rendkívül szórakoztató volt a francia presztízsrangadó, melyen Helen Ciak egy büntetővel szerezte meg a győztes pontot a Lyon-nak. A Kurszk a második félidőben végig vezetve 76-64-re múlta felül a Gironát. Epiphanny Prince és Elena Kirillova 18-18 ponttal zárt.

Dinamo Kurszk – SPAR Citylift Girona 76-64
Arka Gdynia – Sopron Basket 67-77
LDLC ASVEL Féminin – Basket Lattes Montpellier 78-77
Famila Basket Schio – Fenerbahçe 54-75