Összefoglaló az Euroliga 9. fordulójáról

:

:

Keddtől csütörtökig rendezték az Euroliga 9. fordulóját.

Az A-csoportban a Szekszárd veresége mellett a címvédő UMMC Jekatyerinburg 74-67-es sikert aratott az Umana Reyer Venezia otthonában. A 38-35-ös félidő után meglepetésre csak a harmadik negyedben tudta stabilizálni előnyét az orosz sztárcsapat.  Emma Meesseman 16 pontot ért el,  Maria Vadeeva 14 pont, 10 lepattanós dupla-duplát szállított. A Salamanca 71-51-re nyert Rigában Katie Lou Samuelson 13, Shante Evans 11 pontjával. Az USK Praha 92-61-re kiütötte az MBA Moszkvát. Brionna Jones 25, Maria Conde 14 ponttal zárt.

A B-csoportban a Sopron magabiztos diadala mellett a Dinamo Kurszk 80-70-es sikert aratott a Galatasaray otthonában. A negyedik negyedben 62-61 után fordított a Kurszk, melynek színeiben Natasha Howard 25,  Arike Ogunbowale 22 egységig jutott. A Fenerbahce 93-76-ra nyert a Basket Landes vendégeként. Szinte végig vezettek a törökök a Celine Dumerc nélkül is nagyot harcoló, de pontatlan Landes ellen.  Elizabeth Williams 23 pont, 11 lepattanós dupla-duplát jegyzett. Sorozatban negyedik sikerét aratta a Spar Girona. Ezúttal a Famila Schiót múlták felül 65-55-re. Kennedy Burke és Rebekah Gardner 18-18 ponttal zárt.